אודות מלונות דן

רשת מלונות דן היא הרשת הוותיקה והיוקרתית ביותר בישראל

 

אודות מלונות דן

רשת מלונות דן היא הרשת הוותיקה והיוקרתית ביותר בישראל

 

 
הסביבה

רשת מלונות דן דוגלת בעקרונות של אחריות סביבתית ושמירה על משאבים טבעיים. אנו מעודדים את עובדינו "לחשוב ירוק", ומנסים לקדם את אותם ערכים סביבתיים גם בקרב שותפינו העסקיים.

הנה כמה מהיוזמות שמקדמת רשת מלונות דן, כחלק מחזון ירוק לטווח ארוך:

אודות הסביבה

אייקון חיסכון בחשמל

חלק הארי של בתי המלון ברשת נבנו עם חלונות מבודדים, המגבירים את יעילות המערכת התרמית, ומאפשרים לנו להקטין את כמות פליטת גזי הפחמן על ידי צמצום צריכת החשמל הנדרשת לקירור ולחימום החדרים.

אייקון חיסכון נורות לד

בכל מקום בו הדבר מתאפשר אנו משתמשים בתאורת לד (LED), אורות ניאון או נורות פלורסנט במקום נורות להט, במטרה לייעל את צריכת החשמל.

אייקון חיסכון באנרגיה

בשנים האחרונות השקיעה רשת מלונות דן יותר מיליוני דולרים ברכישת מערכות להשבת חום (Heat Recovery Systems) עבור מלון דן קיסריה, מלון המלך דוד, דן פנורמה תל אביב ודן פנורמה חיפה, ובכוונתנו להמשיך ולהוסיף מערכות דומות בכל בתי המלון ברשת בעתיד הקרוב. מערכות להשבת חום מאפשרות לנו לעשות שימוש חוזר באנרגיה שנפלטת ממערכות הקירור על מנת לחמם את בריכות השחייה ועבור שימושים נוספים. למעשה, מערכות אלה מאפשרות לנו "למחזר" את צריכת האנרגיה בבתי המלון, ובכך להפחית את סך השימוש שלנו בחשמל, כחלק מהמאמצים להפוך את הרשת לירוקה ככל הניתן. 

אייקון חיסכון במים

המערכת להשבת חום מסייעת לנו להפחית גם את רמת צריכת המים בבתי המלון, על ידי העברת האנרגיה הנפלטת ממערכת המיזוג לשימוש אחר. המערכת למעשה חוסכת את הצורך במתקני קירור נפרדים למערכת המיזוג, העושים שימוש במים לצורך פעולת הקירור.

אייקון הפחתת בזבוז מים

רשת מלונות דן השקיעה מיליוני דולרים בשנים האחרונות בהתקנת מערכות לקליטת מים לצד בריכות השחייה. מערכות אלה, המותקנות בתוך הקרקע לצד הבריכות, קולטות את המים הגולשים מסף הבריכה כאשר האורחים נכנסים פנימה. המערכות מטהרות את המים, מונעות בזבוז ואף חוסכות אנרגיה, שכן המים המחוממים אינם נדרשים לעבור תהליך חימום מחדש. בנוסף, המערכות מאפשרות לנו לצמצם את רמת צריכת המים על ידי הפחתת רמת הכלור הנדרש בתהליך הטיהור.

אייקון הפחתת בזבוז במים

בשנים האחרונות החלנו בתהליך של החלפת מערכות הקירור שלנו ממערכות המבוססות על קירור באמצעות מים למערכות המבוססות על קירור באמצעות אוויר. מהלך זה מסייע לנו לחסוך ולייעל את צריכת המים בבתי המלון.

אייקון מחזור

לכל בתי המלון ברשת דן הסכמים עם מפעילים מקומיים האוספים את בקבוקי הזכוכית בהם אנו ואורחינו עושים שימוש לצורך מיחזור ושימוש מחדש.

אייקון ידידותי לסביבה

רשת מלונות דן פועלת לעידוד ספקים ידידותיים לסביבה על ידי הדגשת חשיבות הנושא בהליך קבלת ההחלטות ברשת.

אייקון אחריות סביבתית

רשת מלונות דן מקדמת תוכנית לעידוד האורחים לקחת חלק במאמצים הסביבתיים שלנו, באופן שיעלה בקנה אחד ואף יתרום לרמת האירוח והיחס האישי שמאפיינים את רשת מלונות דן מאז ומתמיד.