עשרת אתרי התיירות המובילים בירושלים

ע"י הדסה לוי    בתאריך  30/04/2015

יש כל כך הרבה מה לעשות ולראות בירושלים, שזה יכול להיות קשה להחליט אלו אטרקציות לחוות באם יש לך זמן מוגבל בעיר. אתה לא יכול לראות את העיר כולה ביום אחד. במקום זאת, עדיף למפות לעצמך מסלול שיוביל אותך לשניים או שלושה אתרים ביום. קח בחשבון כמה קרובים האתרים האחד לשני, כך שלא תבזבז זמן וכסף על נסיעות מיותרות. בעידן הדיגיטלי של היום, דבר זה יכול להיעשות בקלות על ידי שימוש באתרי אינטרנט ויישומים שיכוונו אותך בהתמצאות ברכב, הליכה, רכיבה על אופניים או בתחבורה הציבורית.

5707footer

בשלושה או ארבעה ימים, אתה יכול לראות עשרה אתרים חשובים אלה בירושלים:

הכותל המערבי– זה המקום הראשון בו תיירים רבים מבקרים כמעט מיד עם הגיעם לירושלים. הקיר החיצוני של הר הבית, שנבנה על ידי הורדוס הגדול, היה מקום תפילה ועלייה לרגל ליהודים במשך מאות שנים. זה היה המקום הקרוב ביותר להר הבית אליו יהודים יכלו להגיע, כך שהוא הפך לסמל של קדושה ושל נוכחות אלוהית. אתה יכול לבקר בכותל המערבי בכל שעה משעות היום. האתר פתוח לכולם, אם כי נדרש להגיע בלבוש צנוע. מבקרים רבים כותבים תפילה או בקשה על פיסת נייר, ומניחים אותה בין אבני הקיר העתיק.

מגדל דוד– המצודה אינה עתיקה כמו שהשם שלה היה גורם לך להאמין, אבל היא מתוארכת עד לימי התקופה הממלוכית והעות'ומאנית. היום המצודה משמשת כביתו של מוזיאון לתולדות ירושלים מימי המקרא ועד ימינו. בערבים, תצוגת סאונד ואור מרהיבה מוצגת על הקירות החיצוניים של מגדל דוד, ומפרטת את ההיסטוריה והתרבות של ירושלים.

לקבלת הצעה מפנקת לחופשה בירושלים לחץ כאן>>

                                                                                                                      5707-Header


ויה דולורוזה (דרך הייסורים)
– זהו המסלול שישו עשה בדרך לצליבתו וקבורתו. צליינים נוצרים הולכים בנתיב הזה עוד מימי קדם. התחל את המסלול בסמוך לשער האריות ברובע המוסלמי ועבור ליד 14 התחנות של הצלב, שכולן מסומנות על ידי שלט, עד שתגיע לכנסיית הקבר. בשעה 3 ביום שישי (הזמן המשוער בו ישו עבר את המסלול), תהלוכה קבוצתית בראשות הפרנציסקנים מגבירה את החוויה הרוחנית של הוויה דולורוזה.
עיר דוד – חפירות בירושלים מראות כי העיר המקראית הייתה כוח משמעותי בעולם העתיק. צפו בסרט על דוד המלך ולכו דרך החפירות לראות את החורבות המרשימות. גולת הכותרת של הביקור בעיר דוד היא נקבת השילוח, פיר מים שאתה יכול ללכת ממש דרכו (אזהרה: אתה תירטב).

טיילת החומות – חומות העיר העתיקה נבנו על ידי הסולטן העותמאני סולימאן בשנת 1500. גגותיהם השטוחים של הקירות, עם ביצורים דרכם אפשר להביט, הופכים את המקום לטיול אידיאלי מעל לעיר העתיקה. אתם יכולים לראות ממעוף הציפור את ארבעת הרובעים של העיר העתיקה, הכוללים את כל ציוני הדרך החשובים. המסלול אינו מעגלי, כי הקירות מאחורי הר הבית אינם פתוחים לציבור. אתם יכולים לבחור לעשות את ההליכה של הרובע הארמני והרובע היהודי, או את זו של הרובע המוסלמי והרובע הנוצרי. שתי ההליכות מתחילות משער יפו, כך שתוכלו לחזור מאוחר יותר (או ביום אחר) לעשות את החלק השני.

שוק מחנה יהודה – השוק הפתוח הידוע ביותר בישראל הוא נקודת המוקד של מרכז ירושלים. תיירים ומקומיים מגיעים לשוק כדי לרכוש כל דבר. ישנו דגש גדול על מזון- בשר, דגים, תבלינים, אגוזים, פירות וירקות ומוצרי מאפה הם הפריטים הפופולריים ביותר בשוק, אבל ניתן לקנות שם גם בגדים, אלקטרוניקה, כלי בית ועוד. הימנעו מחנויות המכוונות לתיירים וקנו בחנויות אשר מספקות למקומיים. התמקחות על מחיר היא דבר אשר מצופה בשוק, ואם אתה טוב במשא ומתן תוכל למצוא כמה עסקות טובות באמת.

גן החיות התנ"כיות– כן, אתה יכול ללכת לגן החיות בכל עיר, אבל גן החיות התנ"כי הוא מיוחדת בגלל ההתמקדות שלו בבעלי חיים המוזכרים בתנ"ך. קראו את השלטים לקבלת מידע נוסף על ההקשר בה כל אחת מהחיות מוזכרת בתנ"ך. גן החיות התרחב במשך השנים, והחל לכלול גם בעלי חיים שאינם מוזכרים בתנ"ך, כך שהיום תוכלו למצוא שם גם פינגווינים ובבונים.

המושבה הגרמנית והתחנה הראשונה– בשנת 1878, הטמפלרים גרמנים (כת נוצרית) התיישבו בירושלים ובנו שכונה של בתי אבן מרווחים סביב רחוב ראשי לו הם קראו בשם עמק רפאים. רחוב עמק רפאים הוא כיום ביתם של בוטיקים קטנים, בתי קפה באוויר הפתוח וחנויות של אמנים. זהו מקום מפגש של המקומיים, יותר מאשר מרכז העיר של ירושלים (רחוב בן יהודה), ולכן גם מקום מצוין לקבל תחושה של "ישראל האמיתית". במרחק הליכה מעמק רפאים נמצאת תחנת הרכבת ששופצה לאחרונה. הרכבת מתל אביב לירושלים כבר לא מגיעה לתחנה זו, אבל קווי הרכבת עדיין מוטבעים ברצפת העץ. חנויות בעלות התמחויות ספציפיות ובתי קפה מודרניים מוסתרים מאחורי החזית של תחנת הרכבת המיושנת. מסלול הרכיבה על אופניים/ הליכה/ ריצה שנמצא מאחורי התחנה הראשונה מוביל אותך דרך מגוון שכונות ונופים עירוניים משתנים.

מוזיאון ישראל– המוזיאון המוביל בישראל כולל חפצים עתיקים, תלבושות יהודיות מסורתיות, אמנות ישראלית עכשוויות ועוד מגוון רב של מוצגים. שיאי המוזיאון הם היכל הספר, בו שוכנות מגילות ים המלח, אגף הנוער עם התערוכות הידידותיות לילדים שלו, ומודל של ירושלים בימי בית השני המשקיף על נופה של העיר החדשה.
מוזיאון ארצות המקרא – מוזיאון אינטראקטיבי זה מוקדש להצגת תרבויות עתיקות ויחסי הגומלין שלהם בהקשר של התנ"ך. התערוכה המרכזית תיקח אתכם דרך המזרח הקדום, משחר הציביליזציה ועד לכניסתו של המונותיאיזם והנצרות הקדומה.

לקבלת הצעה מפנקת לחופשה בירושלים לחץ כאן>>

                                                                                                          5707-double

נכתב על ידי  הדסה לוי