אטרקציות בירושלים

ירושלים נחשבת לאזור שופע ביותר באתרים מעניינים ודברים לעשות, ותמצאו בה מגוון אטרקציות לכל גיל ולכל עונה. מלבד המקומות הקדושים לשלוש הדתות, כוללת בירת ישראל כמה מנקודות העניין המפורסמות ביותר בארץ. 


האטרקציות בירושלים מרתקות ומגוונות כך שלא תישאר לכם אפילו דקה אחת פנויה - החל מגן החיות התנכ"י ואקווריום ישראל שנמצא בסמוך אליו, דרך אתר עיר דוד הנמצא בסמוך לכותל המערבי וטיול בסמטאות שוק מחנה יהודה על שלל דוכניו הססגוניים, בתי הקפה והמסעדות המשובחות. 


בעמוד זה אספנו עבורכם את האטרקציות שהן בגדר חובה בירושלים, אטרקציות במיוחד לילדים, סיורים מיוחדים, מוזיאונים ועוד.

אטרקציות מקומיות

מוזיאונים בירושלים

10 מוזיאונים מומלצים בירושלים

ירושלים היא עיר של דת, אמונה, אוכל ורחובות ציוריים, אך גם של המון תרבות. בין שלל המוזיאונים בירושלים, הנה 10 מומלצים במיוחד ששווה לכם לפקוד בביקורכם הבא בבירה.

 

 

מוזיאון ישראל

מן המוזאונים החשובים בארץ, הכולל תערוכות, ממצאים ארכיאולוגיים, חפצי אומנות ואירועים ופעילויות מתחלפות לכל המשפחה.

מיקום: שדרות רופין 11

שעות פתיחה: משתנות בהתאם ליום, למועד ולאגף. מומלץ לברר בטרם ההגעה.

 

 

מרכז דוידסון

מרכז ארכאולוגי של שרידי רחוב מרכזי בדרך לבית המקדש השני. רחוב זה, שעל פי ההערכות היה הרחוב המרכזי כלל חנויות, מבנים ושרידי מדרגות העולות לבית המקדש.

מיקום: בסמוך לכניסה לאתר הכותל המערבי

שעות פתיחה: ימים א-ה: 8:00 – 17:00\19:00 (שעון חורף\קיץ בהתאם), ימי שישי: 8:00 – 13:00\14:00. המקום סגור בשבתות וחגים. 

 

 

מוזיאון המדע

מוזיאון המדע שוכן בגבעת רם, בסמוך למוזיאונים בירושלים ואתרים רבים נוספים, וכולל תערוכות מתחלפות בנושאי מדע וטכנולוגיה שונים. המוזיאון מוכר בזכות גישתו הייחודית לילדים המתבטאת באופי התערוכות והמוצגים, גיוון הנושאים הקיימים בו והתערוכות המתחלפות בקצב מהיר יחסית. בקיצור, מוזיאון מושלם למשפחות ולילדים חובבי מחקר, מדע וגילויים חדשים.

מיקום: המוזאונים 3 ירושלים

שעות פתיחה: בימי ראשון המוזיאון סגור, ימים א-ה: 10:00 – 18:00, ימי ו: 10:00 – 14:00 וימי שבת: 10:00 – 17:00\16:00 (שעון קיץ וחורף בהתאמה).

 

 

מוזיאון וואהל

מתחם הכולל שרידים של כמה בתים מאצילות ירושלים דאז, ממצאים המלמדים על אורח חייהם של היהודים במקום וכן, מלמדים גם על זהות הדרים באתר, הודות למגוון ממצאים כמו מקוואות טהרה רבים המעידים על כהנים שחיו שם (ועל כך ניתן ללמוד גם מקרבת הבתים לבית המקדש), רצפות פסיפס, כלי חרס מעוצבים ועוד.

מיקום: המוזיאון שוכן בתוך הרובע היהודי

שעות פתיחה: ימי א-ה: 9:00 -17:00, ימי ו: 9:00 – 13:00, כניסה אחרונה בכל הימים: חצי שעה לפני הסגירה.

 

 

מוזיאון חצר היישוב הישן

אם כבר דיברנו על ביקור בבתי דיירי הרובע היהודי, במוזיאון הזה נוכל לקפוץ לתקופה מעט מאוחרת יותר בהיסטוריה: תקופת היישוב הישן בעיר. בבית בן 500 שנים, ניתן לצפות מקרוב בחפציהם ואורח חייהם של היהודים בעיר.

מיקום: הרובע היהודי (רחוב אור החיים)

שעות פתיחה: השעות משתנות בהתאם לעונות השנה ולמועדים. יש להתעדכן בהתאם לזמן הביקור. המוזיאון סגור בשבתות וחגים.

 

 

מגדל דוד

אחת מן האטרקציות המוכרות והאהובות ביותר בירושלים. המוזיאון טומן בחובו אוצרות בני כ-3000 שנה, החולשים על תקופות חשובות בתולדות ירושלים. המגדל או המצודה, שהפכה זה מכבר לאחד מסמלי העיר, מכיל תצוגות, מופעי לילה, אזור תצפית ועוד.

מיקום: כניסה מסמוך לשער יפו

שעות פתיחה: ימים א-ה: 9:00 – 16:00, או עד 17:00 באוגוסט. ימי ו וערבי חג: 9:00 – 14:00, ימי שבת וחג: 9:00 – 16:00, או עד 17:00 באוגוסט. כמו כן, במקום מתקיימים גם מופעים ליליים.

 

 

מוזיאון המוזיקה העברי

קרוב מאוד למרכז העיר ובמרחק הליכה רגלי מרחוב יפו, נמצאת כיכר המוזיקה ובה מוזיאון קטן אך מושקע ביותר שעוסק בסגנונות מוזיקליים וכלים שאפיינו את המוזיקה העברית בקרב היהודים, מוזיאון ייחודי בקרב המוזיאונים בירושלים. הביקור במוזיאון נעשה באמצעות דמות חביבה וממוחשבת בשם "סבא לוי" וסריקת ברקודים בטאבלט.

מיקום: יואל משה סלומון 10

שעות פתיחה: ימים א-ה: 9:30 – 20:00, ימי ו: 9:30 – 13:30.

 

 

יד ושם

המוסד הרשמי והגדול ביותר בישראל להנצחת השואה. המוזיאון כולל אגפים רבים, אנדרטאות ומוצגים מקוריים מתקופת השואה, לרבות קרון ששימש להובלת יהודים למחנות ההשמדה.

מיקום: הר הזיכרון בירושלים

שעות פתיחה: ימים א-ד: 8:30 – 18:00, ימי ה: 8:30 – 20:00, ימי ו וערבי חג: 8:30 – 14:00.

כמו כן, קיימים אגפים במוזיאון שלהם שעות פתיחה מעט שונות.

 

 

מוזיאון הטבע בירושלים

מוזיאון טבע עשיר השוכן בבת אבן עתיק, וכולל תצוגות פוחלצים, תערוכות ופעילויות שונות.

מיקום: שמואל מוהליבר 6

שעות פתיחה: משתנות בהתאם לימי השבוע. המוזיאון סגור בימי שבת, ערבי חג וחג, ופתוח בכל ימי חול המועד.

 

 

גבעת התחמושת

אתר הנצחה המספר את סיפור שחרור ירושלים ובפרט, את הקרב שהתרחש במקום. באתר זה נמצא מוזיאון הכולל פרטי מידע וחפצים נדירים והיסטוריים.

מיקום: רחוב זלמן שרגאי 5 

שמעות פתיחה: ימים א- ה: 17:00-9:00, ימי ו: 13:00-9:00

מרחק משדה התעופה למלון
העברות
מרחק מהשדה למלונות

מרחק:

המלך דוד - 55 ק"מ

דן פנורמה ירושלים - 56 ק"מ

דן בוטיק ירושלים - 59 ק"מ

דן ירושלים - 59 ק"מ

אנו ממליצים לקחת רכבת משדה התעופה אל תחנת יצחק נבון בירושלים ומשם לקחת אוטובוס, רכבת קלה או מונית לכל מקום אליו תרצו להגיע בעיר.