אטרקציות בירושלים

ירושלים נחשבת לאזור שופע ביותר באתרים מעניינים ודברים לעשות, ותמצאו בה מגוון אטרקציות לכל גיל ולכל עונה. מלבד המקומות הקדושים לשלוש הדתות, כוללת בירת ישראל כמה מנקודות העניין המפורסמות ביותר בארץ. 


האטרקציות בירושלים מרתקות ומגוונות כך שלא תישאר לכם אפילו דקה אחת פנויה - החל מגן החיות התנכ"י ואקווריום ישראל שנמצא בסמוך אליו, דרך אתר עיר דוד הנמצא בסמוך לכותל המערבי וטיול בסמטאות שוק מחנה יהודה על שלל דוכניו הססגוניים, בתי הקפה והמסעדות המשובחות. 


בעמוד זה אספנו עבורכם את האטרקציות שהן בגדר חובה בירושלים, אטרקציות במיוחד לילדים, סיורים מיוחדים, מוזיאונים ועוד.

אטרקציות מקומיות

אטרקציות לילדים בירושלים

אטרקציות לילדים בירושלים

עיר הבירה שלנו כוללת לא מעט אתרים המתאימים במיוחד לילדים, לצד שלל אתריה ההיסטוריים. כאן נתמקד בהמלצות על סוגים שונים של אטרקציות שיכולות להתאים לכל גיל, ואפילו כמה שהכניסה אליהם היא בחינם!

 

 

אקווריום ישראל

בסמוך לגן החיות התנ"כי בירושלים, הוקם לו האקווריום הישראלי הראשון, הכולל מגוון רחב של דגים מרהיבים, מסלול ייחודי אשר ייקח את המבקרים לצלילה בסביבות הימיות השונות של ישראל, וכמו כן, יעניק מידע מנקודת מבט ייחודית על תחום שמירת המגוון הביולוגי הימי בישראל.

 

כמו כן, האקווריום מכיל תצוגות מרתקות ואפשרות להדרכה מקצועית על ידי צוות המקום. קראו בהרחבה על אקווריום ישראל בירושלים בבלוג שלנו.

 

גן המפלצת

למרות שהגן עצמו הוקם אי שם בשנות ה-70, מדובר על אחד מגני השעשועים האייקוניים בארץ ובירושלים בפרט. הגן, אשר נכנס ללא צל של ספק לרשימת האטרקציות המובילות לילדים בירושלים, מוכר לדורות של ילדים והורים, מקומיים ושאינם מקומיים שבאים להתגלש על אחת משלוש לשונותיה של המפלצת המוכרת.

 

 

מעלית הזמן

מעלית הזמן היא כינוי למעין בית קולנוע אינטראקטיבי הכולל כמה סרטי סימולציה (“כיסאות זזים", אם תרצו) ובראשם, הסרט האהוב בו משחק חיים טופול דמות ירושלמית מקומית אשר תיקח אתכם אל מעמקי האדמה, ומשם לתקופות שונות בהיסטוריה הירושלמית- יהודית, ובכלל.

 

בסרט הצופים יפגשו מלכים ודמויות מימי התנ"ך, יחוו מאורעות שונים באמצעות חוויית צפייה אינטראקטיבית ועוד. במקום אגב, סרטים נוספים בנושאיים כמו: גוף האדם, החלל ועוד.

 

 

השתתפות בסינון עפר מהר הבית

מדובר בפרויקט ייחודי מבין האטרקציות לילדים בירושלים, הכולל מפגש ומגע עם עפר מהר הבית, שמקורו בשאריות בנייה שהושלכו בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת מההר. שאריות העפר נאספו, נחקרו בזכות סטודנטים בעלי יוזמה, ומאז משמשים ארכאולוגיים ומבקרים רבים לחקר חוויתי של הר הבית.

 

במהלך הביקור במקום, כל משפחה תקבל דלי או כמה דליים של עפר לא מסונן (בהתאם להספק), ומקום מיוחד לסינון בעזרת התזת מים מעל מסננת ייעודית.

 

 

עמק הצבאים

עמק הצבאים הוא אחד האתרים המסקרנים והמעניינים ביותר, בכל הנוגע לטבע עירוני. עמק הצבאים הוא אתר הטבע העירוני הבולט ביותר והגדול ביותר בישראל, עמק השוכן בין כבישים ושכונות, ועדיין הצליח לשמר עדר צבאים  בריא ומתפקד, המהווה חלק מהמגוון האקולוגי במקום, הכולל גם בע"ח נוספים וצמחים.

 

המקום פתוח בחינם, מזריחה ועד שקיעה. כמו כן, ניתן לקבל הסברים בתחנה השוכנת במקום, ליד הכניסה הראשית.

 

 

התחנה לחקר ציפורי ירושלים

אם כבר דיברנו על עמק הצבאים, אז ממש לידו ובסמוך למשכן הכנסת נמצאת תחנה קטנה ומושקעת ביותר לחקר ציפורים בירושלים. כמו עמק הצבאים, גם לתחנה ניתן להיכנס ממש בחינם ולהביט מנקודות תצפית על ציפורים עונתיות המגיעות לירושלים, בייחוד ליד בריכת החורף אשר קיימת במקום.

 

כמו כן, ניתן להתרשם מכמה מבנים אקולוגיים הקיימים במקום, אשר משלבים בין בנייה מודרנית ופיתוח בר-קיימא. מבנים אלה כוללים בנייה של קירות אקולוגיים, גג-גינה ועוד.

 

 

עיר דוד

עיר דוד היא אתר ארכאולוגי וגן לאומי בירושלים, הנמצא בסמוך לכותל המערב, מכיוון שער האשפות. בשונה ממה שרבים חשבו עד לפני לא מעט שנים, עיר דוד, כלומר ירושלים המקראית המוכרת לנו מימי התנ"ך ובייחוד מאז בחירתו של דוד המלך בה, לא שכנה בין חומות העיר העתיקה, אלא באתר זה הנמצא על גבעה וטומן בחובו סודות רבים הנוגעים לרבים מאוד מן המלכים, הנביאים ושאר אישים מפורסמים מההיסטוריה היהודית. במקום ניתן לרכשו כרטיסים שונים בהתאם לפעילות הרצויה הכוללת סיור מודרך או עצמאי, צפייה בסרט ועוד.

מרחק משדה התעופה למלון
העברות
מרחק מהשדה למלונות

מרחק:

המלך דוד - 55 ק"מ

דן פנורמה ירושלים - 56 ק"מ

דן בוטיק ירושלים - 59 ק"מ

דן ירושלים - 59 ק"מ

אנו ממליצים לקחת רכבת משדה התעופה אל תחנת יצחק נבון בירושלים ומשם לקחת אוטובוס, רכבת קלה או מונית לכל מקום אליו תרצו להגיע בעיר.