אטרקציות בירושלים

ירושלים נחשבת לאזור שופע ביותר באתרים מעניינים ודברים לעשות, ותמצאו בה מגוון אטרקציות לכל גיל ולכל עונה. מלבד המקומות הקדושים לשלוש הדתות, כוללת בירת ישראל כמה מנקודות העניין המפורסמות ביותר בארץ. 


האטרקציות בירושלים מרתקות ומגוונות כך שלא תישאר לכם אפילו דקה אחת פנויה - החל מגן החיות התנכ"י ואקווריום ישראל שנמצא בסמוך אליו, דרך אתר עיר דוד הנמצא בסמוך לכותל המערבי וטיול בסמטאות שוק מחנה יהודה על שלל דוכניו הססגוניים, בתי הקפה והמסעדות המשובחות. 


בעמוד זה אספנו עבורכם את האטרקציות שהן בגדר חובה בירושלים, אטרקציות במיוחד לילדים, סיורים מיוחדים, מוזיאונים ועוד.

אטרקציות מקומיות

סיורים בירושלים

סיורים מומלצים בירושלים

מעדיפים ללכת בטבע? אוהבים לצפות במבנים היסטוריים? או שאולי אתם יותר בעניין של סיור עירוני ופסטורלי? גם חובבי ההיסטוריה שבינינו וגם חובבי הטבע, יוכלו למצוא את מבוקשם במאמר הבא, בו יופיעו 3 סיורים מומלצים בירושלים.

 

 

רחוב הנביאים: הכירו את ירושלים של שלהי המאה ה-19 והמאה ה-20

כבר המלצנו על סיור ברחובות הנביאים ויפו, כחלק מהאטרקציות חובה בירושלים, וכעת נתמקד בסיור ברחוב הנביאים. א’ ב’ של הסיורים בירושלים כוללים סיורים במרכז העיר ההיסטורי, לכיוון העיר העתיקה, וכזה הוא הסיור ברחוב זה. את הסיור ברחוב הנביאים נהוג להתחיל דווקא בדוידקא, למרות שניתן להתחילו גם מכיוון שער שכם ולעלות חזרה למעלה.

 

מדובר על אחד הרחובות המוכרים והראשיים בירושלים, העובר קרוב מאוד לרחוב יפו הראשי, כך שבמהלך השנים הפך לאחד האזורים השוקקים בעיר. רחוב הנביאים, במידה מסוימת אף יותר מרחוב יפו, מכיל מבנים שונים שלהם חשיבות בינלאומית-היסטורית, כגון בתי חולים, מבני קונסוליות לשעבר, מבני דת ובתי אמידים.

 

הסיבה לקיומם של כל המבנים הללו, היא העובדה שהחל משנות ה-60 של המאה ה-19 (בערך), מעצמות העולם החלו להבין כי האימפריה העות’מאנית הולכת ליפול במהרה, מה שאיפשר בנייה שתהווה אחיזה של המעצמות בעיר הקודש ובישראל בכלל, אחיזה בעלת חשיבות אסטרטגית למזרח התיכון. בהתאם, ניתן למצוא לאורך הרחוב את בית החולים האיטלקי, בית החולים האנגלי, בית הקונסוליה האמריקאית, בית החולים ביקור חולים, בית הולמן אנט ועוד (אגב, הבניינים צוינו שלא ע"פ סדר הבנייה, ויש עוד רבים ברחוב ששווה לחקור עליהם).

 

 

 

עין כרם: שכונה ירושלמית או כפר פסטורלי?

עין כרם הינה שכונה כאמור, השוכנת על אחד האזורים הפוריים באזור ירושלים, ובהתאם גם התקיימה שם התיישבות לאורך ההיסטוריה (כשחלק מן העדויות הארכאולוגיות, מעידות על קיום התיישבות באזור או מתקופת הברונזה). עם השנים, הפכה עין כרם לאתר עלייה לרגל נוצרי ולכפר ערבי, אולם במלחמת העצמאות עברה השליטה על עין כרם לידי ישראל ויושבו שם עולים חדשים.

 

האמת שלא צריך להרחיב המון על רחובותיה הפסטורליים של עין כרם, שכן מטיילים רבים בוחרים לסייר עצמאית בין רחובותיה ולגלות עוד ועוד נדבכים מנופה העוצר נשימה, או לטייל רגלית לכיוון מסלולי טבע באזור ולשאר האטרקציות בירושלים ובשכונה בפרט. אולם, נספר לכם כי לצד המבנים ההיסטוריים, בתי האבן והכנסיות, קיימת בשכונה סצנה חדשנית של בעלי מלאכה ייחודיים, המעבירים סדנאות בביתם הציורי. בין האתרים החשובים בעין כרם, נמצאים: מוזיאון מקורות התנ"ך, בית מרציאנו, מתחם המוסקוביה, מרכז עדן תמיק למוזיקה ועוד.

 

 

 

יער ירושלים

יער ירושלים הוא אחד המקומות היחידים אולי, בהם ניתן למצוא כיום עדות מרשימה למגוון החיים ולטבע הייחודי הקיים בירושלים, לפחות בקרבה כה רבה לעיר. מרבית אזורי הטבע שהיו בעבר בירושלים כוסו זה מכבר בבטון ובנייה רבה, אולם יער ירושלים נותר לו, בין מושב בית זית, גבעת שאול, הר נוף, בית הכרם ועוד. למרות שהיער משמר טבע מקומי, מדובר ביער שניטע על ידי הקק"ל בשנות ה-50 של המאה הקודמת, והפך במהרה לבית למגוון בע"ח, כמו דורבנים, שועלים, צבאים בעבר, קיפודים ועוד.

 

ביער כמה חניונים וכמה כניסות, ובנוסף גם כמה מסלולים. בין האתרים המומלצים ביער, ניתן למנות: הטרסות ההיסטורית, השחזור והשומרה, המצפה (כרם חרבת חמאמה), למרות שמנקודות שונות ביער ניתן לצפות בקלות אל עבר הנוף המשגע. נוסף על כך, שביל המומלץ כמעט בכל עונות השנה הוא שביל הארז, הנחשב לקליל יחסית גם עבור משפחות. לצד זאת, ניתן לשלב סיור ביער עם סיורים נוספים בירושלים, כמו סיור לכיוון יד ושם, או אפילו סיור לכיוון שכונת עין כרם.

 

 

מתכננים לבקר בירושלים? בדקו את כל הדילים לירושלים במלונות דן >>

 

מרחק משדה התעופה למלון
העברות
מרחק מהשדה למלונות

מרחק:

המלך דוד - 55 ק"מ

דן פנורמה ירושלים - 56 ק"מ

דן בוטיק ירושלים - 59 ק"מ

דן ירושלים - 59 ק"מ

אנו ממליצים לקחת רכבת משדה התעופה אל תחנת יצחק נבון בירושלים ומשם לקחת אוטובוס, רכבת קלה או מונית לכל מקום אליו תרצו להגיע בעיר.