אטרקציות בתל אביב והרצליה

אזור המרכז – תל אביב, יפו והרצליה, שופע באטרקציות ודברים שאפשר לעשות עם הילדים, עם כל המשפחה, כזוג או לבד לגמרי. תל אביב הרב-גונית והמוכרת כבירת התרבות של ישראל כוללת כמה מן נקודות העניין המפורסמות ביותר בארץ הקודש. מוזיאון  ארץ ישראל, נמל יפו, חופי הים של תל אביב ועוד מגוון מקומות מרתקים בעיר הלבנה שיספקו לכם חופשה אורבנית מלאת אדרנלין ועניין. בעמוד זה אספנו עבורכם מגוון אטרקציות בתל אביב החל מהמובילות והפופולאריות ביותר ועד המיוחדות והחבויות ברחובות תל אביב הקסומים.

אטרקציות מקומיות

beach picture

סקירת החופים המומלצים בתל אביב

כששואלים אנשים מה הן האטרקציות בתל אביב שממש אסור לפספס, אחד הדברים שחוזר ועולה בתשובות הוא – הים. במקום לבחור גל בודד, בואו נסתכל על קו החוף כולו ונסקור את אפשרויות הבילוי לאורך חופי הים של תל אביב. בכל החופים בתל אביב יש וי-פי חופשי, ולכל חופי תל אביב תו תקן בין לאומי "דגל כחול", הניתן לחופים העומדים בסטנדרטים גבוהים בתחומים של חינוך סביבתי ומידע, איכות מי הרחצה, ניהול סביבתי, בטיחות ושירותים אבל מה שיש בהם בעיקר זה כיף, חולות וים כחול.

 

חופי הצוק

חוף הצוק, החוף הצפוני ביותר בתל אביב נחלק לשניים: הצפוני והדרומי. צוק הכורכר האופייני לאזור נמצא כאן במלוא הדרו. החופים הללו מתאימים פחות למשפחות אך מי שמחפש לראות ולהראות או שקיעה רומנטית בחוף מסודר עם בית קפה מזמין במדרון – יוכל למצוא את כל אלו שם. בחופים הללו יש מגרשי כדורעף ובחוץ הצפוני ישנן אפילו מקלחות חמות.

 

חוף תל ברוך

מעט דרומית מחוף הצוק נמצא חוף תל ברוך שעבר שדרוג רציני בשנים האחרונות. במקום נבנתה טיילת וגשר שבו אפשר לעבור לנמל תל אביב. כמו ברוב החופים בתל אביב אסור להדליק מדורות בשטח החוף אולם בחוף יש אזור המיועד למנגלים הכולל תאורה, שולחנות ומקומות להשלכת פחמים. אזור אחר בחוף מיועד לבעלי כלבים ובו (ורק בו) ניתן לשחרר את הכלבים. בחוף אזור המיועד לספורט ימי – גלישה, קייקים וקייט סרפינג.

 

חוף מציצים

צמוד לנמל תל אביב מדרום ישנו החוף המיתולוגי "חוף מציצים" הזכור מסרטו של אורי זוהר. חוף זה גם הוא עבר שדרוג רציני בשנים האחרונות ובו תוכלו למצוא מקלחות חמות ומקלחות לתינוקות, מגרשי ספורט וכדורעף מוארים בלילה, ספריית חוף להשאלת ספרים , פינות משחקים עם לוחות שח מט, שש-בש ודמקה ונגישות לבעלי מוגבלויות, כולל הכוונה קולית באמצעות אפליקציה הנקראת Step Hear. חוץ מציצים הוא חוף טוב לחיפוש ידוענים.

 

חוף הדתיים (חוף נורדאו – או החוף הנפרד)

מדרום לחוף מציצים נמצא חוף נורדאו. בימות השבוע הוא משרת את האוכלוסייה הדתית שבעיר: בימים א,ג,ו-ה הכניסה היא לנשים בלבד, בימים ב, ד, ושישי הכניסה לגברים בלבד. בשבת החוף הופך מעורב ומאוכלס בעיקר על ידי הצעירים.

 

חוף גורדון

את חוף גורדון תפגשו מדרום לכיכר אתרים. אחד החופים הרחבים בתל אביב. אם אתם מחפשים אווירה בינלאומית, זה המקום לעשות זאת, היות שזה החוף המועדף על התיירים שפוקדים את תל אביב. גם האוכלוסייה המבוגרת יותר בתל אביב חובבת חוף זה בשל קרבתו לבריכת גורדון, הבריכה עם מי הים. כמו בחוץ מציצים גם כאן מופעלת ספריית השאלת ספרים לטובת באי החוף, והחוף מכיל מגרשי ספורט וכדורעף מוארים גם בלילה. עוד באזור אנדרטות הנצחה לספינת המעפילים "טייגר היל" ולספינת "קול השלום" ששידרה שידורי רדיו מול חוף זה. החוף צמוד למרינה בתל אביב שבה גם פועל בית ספר לצלילה, ולטובת הספורטאים גם מוצב משקל מקצועי בחוף. אטרקציה נוספת בתל אביב היא רחבת הריקודים שעל החוף שמתעוררת לחיים בכל שבת בערב עם ריקודי עם. בימי ראשון ורביעי בערב מתקיימים בחוף גם שיעורי פילטיס.

 

חוף הצרפתים – חוף פרישמן וחוף בוגרשוב

חופים אורבניים אלו צמודים לטיילת. השפה השלטת בחוף פרישמן היא הצרפתית ובגלל קרבתם לטיילת ולמלונות הם מהווים מוקדי משיכה לתיירים רבים. בחוף בוגרשוב ישנן גם מקלחות חמות ולוקרים לשמירת החפצים, ובאזור החוף גם אנדרטה לזכר הספינה "אלטלנה".

 

חוף ירושלים

בסמוך לבית האופרה נמצא חוף ירושלים, או כפי שהוא מוכר לא פחות – חוף המטקות. אם לא הגעתם מצוידים במחבט, כדאי להגיע עם מגן מפני כדורים מעופפים.  מדובר בחוף רחב עם חנייה נוחה כאשר חלקו הדרומי מוקדש לקייט סרפינג.

 

חוף המתופפים (או בשמו הרשמי – חוף אביב)

חוף המתופפים הצמוד לדולפינריום הוא אחד החופים הידועים בתל אביב, בעיקר בזכות המתופפים בימי שישי המתאספים בו לג'ם סשן חופשי עם מספר להקות תיפוף וריקודים. החוף מהווה מקום מפגש ליוצאי דרום אמריקה, הודו ותאילנד וכמובן גם לבוגרי הטיולים שלאחר הצבא שנערכו לאזורים אלו. אם אמרתם חוף אביב ולא הבינו על מה אתם מדברים אפשר גם לנסות את שמות הבאים: צ'אנקי ביץ' או בננה ביץ'.

 

חוף עלמה (חוף צ'ארלס קלור)

החוף המחבר בין הדולפינריום ליפו וחופיה וידוע בזכות המדשאות הרחבות שלצדו. בחוף עצמו אסור להדליק אש אולם המדשאות שלידו הן מקום מפגש עירוני לחובבי המנגל. בחלק הדרומי של החוף אפשר להכניס ולשחרר כלבים ויש שמועות שסלבריטאים בינלאומיים נצפו בחוף הזה.

 

חוף גבעת העלייה

חוף הרחצה היחיד ביפו הוא בעל מראה ואווירה שונים: קשתות, עצי דקל וכורכר, מקלחות חמות, שולחנות משחקי שח מט, שש-בש ודמקה, מתקני כושר, מגרשי טניס שולחן וכדורעף. גם בחוף זה יש אזור בו מותר לשחרר כלבים ואזורי המיועד לספורט ימי וגלישה. לקראת שקיעה, מראות החוף הייחודיים כוללים אנשים הנכנסים עם סוסים למים וג'יפים גולשים בגבעות החול.

מרחק משדה התעופה למלון
Shuttle Icon
מרחק מהשדה למלונות

אנו ממליצים לקחת מונית מהשדה אל המלונות.

מרחק:

דן תל אביב - 26 ק"מ

דן פנורמה תל אביב - 24 ק"מ

מלון לינק - 26 ק"מ

דן אכדיה הרצליה - 37 ק"מ

כמו כן, אוטובוסים ותחבורה ציבורית זמינים.