אטרקציות באילת

ישנם לא מעט דברים שאפשר לעשות באילת וביניהם כמה אטרקציות ייחודיות לאילת כגון ריף הדולפינים והמצפה התת-ימי. נוסף על כך, ישנם גם לא מעט מסלולים בחיק הטבע הייחודי של האזור, וכן כמה מוקדי עניין מיתולוגיים באילת שמומלץ לבקר בהם. ריכזנו עבורכם כאן מגוון אטרקציות באילת ודברים שאסור לפספס בעיר הנופש של ישראל. תוכלו לסנן לפי הקטגוריה הרצויה ולמצוא אטרקציות לילדים, אטרקציות בחורף, נקודות עניין בדרך לאילת, מוקדי קניות עיקריים ועוד.

אטרקציות מקומיות

פסטיבלים ואירועים באילת

פסטיבלים ואירועי תרבות שנתיים באילת

נוסף על מגוון האטרקציות באילת, העיר הדרומית גם מארחת מגוון רחב של אירועי תרבות, פסטיבלים ואירועים בינלאומיים. ריכזנו עבורכם מגוון אירועים לחובבי התרבות, המוזיקה, הצילום ועוד.

 

ג’אז בים האדום

הפסטיבל הוותיק והאהוב הזה בתחום הג'אז, פופולרי לא רק בישראל אלא גם בעולם, והוא מתקיים באילת מאז 1987. הפסטיבל על פי המסורת, כולל ארבעה ימים לפחות של מופעי ג’אז, וכיתות אומן. בכל ערב המשתתפים מחכים לג’אם סשן – מופע משותף הנמשך עד עלות השחר, הכולל הופעה של כמה אומנים יחדיו, ישראלים ולא ישראלים כאחד. המופעים השונים נערכו בבתי מלון, באולמות בעיר ועוד. נוסף על כך, הפסטיבל כולל תחרויות והופעות של הרכבים צעירים ולא מוכרים.

 

הפסטיבל למוזיקה קאמרית

עוד פסטיבל בינלאומי המתקיים בעיר הוא הפסטיבל למוזיקה קאמרית, מן האטרקציות המוזיקליות באילת שלא הרבה אנשים מכירים, לפחות לא אלה שנמנים על חובבי הסגנון. הפסטיבל הוקם בשנת 2006 על ידי מנהל קונסרבטוריון אילת , והפך במהרה לגוף תרבותי בישראל ולאירוע המוכתר על ידי רבים, כפסטיבל המסמל את תרבות המוזיקה הקלאסית בארץ, עם היסטוריה עשירה של מופעים מתחומי מוזיקה ואומנות מגוונים, לרבות: פלמנקו, תזמורות מרחבי העולם, נגנים מובילים מעולם המוזיקה הקלאסית ועוד. כמו כן, גם בפסטיבל הזה מתקיימות כיתות אומן.

 

אילת הים האדום

כידוע, אילת וחופי ים סוף למרגלותיה כוללים שוניות אלמוגים מרהיבות, אשר להם חשיבות ימית אדירה, בין היתר משום היותן שוניות האלמוגים הצפוניות בעולם. כדי לנצל את העושר הזה, שלמען האמת נמצא בסכנת הכחדה כבר כמה שנים טובות, מקיימת העיר פסטיבל בינלאומי לצילום תת ימי שנועד כולו לטובת קיומם של צילומים ימיים, בין אם על ידי מקצוענים ובין אם על ידי חובבים. בפסטיבל ניתן להתחרות, להציג את העבודות בתערוכות וליהנות מידע מקצועי הנמסר מפעם לפעם בין המשתתפים, שלא ניתן ליהנות ממנו בהרבה מקומות אחרים, לפחות לא בארץ.

 

פסטיבל פאנג’ויה

בשונה משאר הפסטיבלים הבינלאומיים, כאן מדובר על פסטיבל ישראלי לחלוטין שנעשה לטובת הסטודנטים, מעט כמו פסטיבל האביב המוכר לנו מחו"ל. הפסטיבל המתקיים באחד מסופי השבוע שבין הסמסטרים האקדמיים, כולל מסיבות בכמה מלונות, מסיבות חוף ועוד. מעבר לכך, היות שמדובר במסיבה שנועדה לקהל הסטודנטים, ניתן להירשם להסעות ממקומות מרכזיים בארץ, ולעיתים ניתן למצוא הטבות בלעדיות לסטודנטים בתקופה זו. עם השנים, פסטיבל הפאנג'ויה הפך לאטרקציה פופולרית בקרב צעירים שמגיעים לאילת מכל קצוות המדינה.

 

פסטיבל חמשת החודשים

אילת מציעה למבקרים ולתיירים בה 35 פסטיבלים שונים (שאת חלקם כבר הזכרנו) מתוך מטרה להפוך את העיר למוקד תיירותי מושך. הפסטיבלים עצמם, יהיו בנושאים שונים, כמו תרבות, ספורט, אופנה, אומנות ועוד. למרות שהפסטיבלים נועדו בין היתר ע"מ למשוך תיירים ובהתאם, ישווקו על ידי משרד התיירות, הפסטיבלים מתאימים ללא ספק גם לישראלים שבנינו, שיוכלו ליהנות מכל היתרונות הרבים של נופש באילת בחורף, כגון מזג אוויר נוח גם בתקופות הגשומות יותר וכמובן – מגוון אירועים צבעוניים ותוססים.

 

פסטיבל אומני רחוב אילת

פסטיבל אומני הרחוב הוא יוזמה חדשה יחסית מבין שלל הפסטיבלים התיירותיים בעיר. הפסטיבל מתקיים בכל יום שישי בטיילות השונות בעיר, אשר מהוות אטרקציה בפני עצמה באילת, וכולל קרקסים צבעוניים, תיאטרוני רחוב, מסיבות רחוב, מופעי מוזיקה שונים ועוד. כמו כן, במהלך הפסטיבל יוכלו הילדים ליהנות משלל פעילויות ואטרקציות המתאימות גם להם.