השף פרדריק סימונין התארח במלון המלך דוד

ע"י מגזין דן    בתאריך  16/05/2017

מסעדת לה רג'נס במלון המלך דוד אירחה את השף הצרפתי פרדריק סימונין במסגרת שבוע הקולינריה הצרפתית בישראל.

HEADER

השף הפריזאי פרדריק סימונין, אחד מ-22 שפים צרפתים שהגיעו במסגרת שבוע הקולינריה הצרפתית בישראל, חבר לדוד ביטון, שף מלון המלך דוד להכנת תפריט גורמה שהוגש במסגרת 3 ארוחות מיוחדות במסעדת לה רג'נס במלון.

כל מלונות דן בירושלים >> 

 

המסורת הקולינרית המתקיימת בפעם החמישית בישראל תחת הכותרת SO FRENCH, SO FOOD מאלצת את השפים מצרפת להתמודד עם כמה אתגרים כלל לא פשוטים, כמו בישול עם חומרי גלם מקומיים שאינם מוכרים להם או הלכות הכשרות האוסרות, למשל, שימוש בחמאה כמרכיב בהכנת קינוחים בארוחה בשרית.

_STRIP...-1

אבל השף סימונין, שהמסעדה בבעלותו ברובע ה-17 בפריז מעוטרת בכוכב מישלן, לא מתרגש מהמגבלות ואפילו מדגיש את החשיבות בעיניו של השימוש במוצרים מתוצרת הארץ במנות צרפתיות מובהקות.

שיתוף הפעולה עם השף דוד ביטון הניב כאמור ארוחת גורמה בת שש מנות המשלבת בין המטבח הצרפתי הקלאסי למטבח העילי הכשר: מנה ראשונה – טונה טרטר עם פירה עגבניות צלויות, ביצה באסקית ואבקת שום שחור, מנה שניה – ברבוניה עם קשקשי שום ורוטב הדרים, מנה שלישית – ברווז צלוי, כבד אווז, לפת רכה וציר יסמין, מנה עיקרית – סינטה טלה בגריל פחם, שאלוט במילוי צוואר טלה, פול יבש וסלריאק, פרה דיזרט – מרנג עם סורבה אוריינטל, קינוח – שוקולד, פקאן ושמן זית ופטיפור פראלין.

double-05

השף דוד ביטון, המשתתף זאת השנה השלישית בפרויקט, מבטיח שחלק מהמנות עשוי להשתלב בתפריט באופן קבוע. ביטון מוסיף, כי הודות לפרויקט צוות המסעדה נחשף לטכניקות עבודה חדשות: “במטבח של היום, במקום להתפשר על תחליפים, מקובל להשתמש בחומרי גלם איכותיים ממשפחות אחרות לחלוטין, מה שמבטיח שגם האוכל הכשר ייהנה מתווית של גורמה."

הלן לה גל, שגרירת צרפת בישראל, ציינה בדבריה כי שבוע הקולינריה הצרפתית בישראל מייצג שיתוף של טעמים, תרבויות ומומחיות בין שפים צרפתים לישראלים, וכן מפנה את הזרקור בכל שנה לחבל ארץ ספציפי – השנה חבל אלזס, עם ניחוחותיו ומנות הדגל שלו."

נכתב על ידי  מגזין דן

מגזין דן נחשף למאות אלפי ישראלים ותיירים איכותיים (מעל מיליון לינות בשנה). תוכן המגזין כתוב בשפות עברית ואנגלית ובכך רלוונטי גם לאוכלוסייה מקומית וגם בינלאומית.