הכירו את אתר EatWith המחבר בין חובבי בישול

ע"י מגזין דן    בתאריך  19/06/2016

בהשראת ארוחת ערב ביתית בכרתים נולד פרויקט שהפך עד מהרה לטרנד האוכל החם:
EatWith – אתר אינטרנט המחבר בין אנשים שאוהבים לבשל ולארח לבין אנשים המחפשים חוויה קולינרית מסוג אחר.

header

את הארוחה ההיא בכרתים אין סיכוי שגיא מיכלין ישכח אי פעם: אחרי ששבע ממסעדות מסוג ׂ"מלכודות התיירים" המוכרות לכל מטייל, חיפש דרך מעניינת יותר להתוודע לקולינריה המקומית. תחקיר שערך הוביל אותו לביתה של משפחה שהואילה לארח אותו ואת משפחתו לארוחת ערב ביתית. את מה שעבר עליהם באותו ערב ניתן להגדיר כאירוע מכונן: הארוחה הייתה מעולה ותויגה כאחת הארוחות הטובות ביותר שאכלו אי פעם, השיח הקולח עם המארחים מסביב לשולן היה מעניין ומעשיר, ובאותו מעמד הבטיח מיכלין לעצמו ולמשפחתו שבטיוליהם הבאים יוציאו מהתפריט את המסעדות המזדמנות על הדרך, לטובת חוויות מסעירות יותר, קולינריות וחברתיות, בגזרת האירוח הביתי.

זמן קצר לאחר מכן יצא לדרך EatWith כפרויקט מלא תשוקה של שני חברים טובים, גיא מיכלין ושמר שוורץ, שחלקו חזון משותף – ליצור פלטפורמה אינטרנטית שתחבר בין אנשים שאוהבים לבשל ולארח בביתם לבין תיירים ומטיילים המחפשים חוויה קולינרית וחברתית כאחד. ׂבמפגשים האלה קורה משהו שהוא הרבה מעבר לארוחה", אומר מיכלין, ׂזוהי חוויה אותנטית המאפשרת להתחבר לתרבות המקומית דרך ארוחה משותפת עם אנשים בביתם, וגם לקבל טיפים לדרך שיכולים לשדרג את הטיול". אם בחזון שלהם ראו יזמי הפרויקט לנגד עיניהם את התיירים כקהל היעד הפוטנציאלי, כאן ציפתה להם הפתעה: תוך זמן קצר התברר, כי גם המקומיים מעדיפים את חווית האירוח המיוחדת שמציע EatWith על פני עוד ארוחה שגרתית במסעדה כלשהי.

strip

העולם, כך מסתבר, קיבל את הקונספט של EatWith בזרועות פתוחות: נכון לעכשיו הפרויקט פועל בהצלחה ביותר מ-150 ערים ב-34 מדינות מסביב לעולם, עם 500 מארחים המייצגים יותר מ-100 מטבחים שונים. אלפי מארחים נוספים מבקשים להצטרף למיזם ונמצאים ברשימת המתנה, אך רק כחמישה אחוזים מהם יזכו להתקבל לאחר שיעברו תהליך סינון קפדני, במסגרתו יהיה עליהם להוכיח את כישוריהם לא רק כבשלנים מעולים אלא גם כמארחים היודעים ליצור את חווית האירוח בזכות אישיותם.

איך מזמינים ארוחה?
בדף הבית מופיעים כל המארחים בחלוקה לפי ערים: כל מארח מציג בעמוד האישי שלו את עצמו, את התפריט המוצע, מחיר הארוחה והתאריכים הפנויים. ההזמנה והתשלום נעשים דרך האתר הידידותי והשלב הבא הוא הארוחה עצמה, ואם לשפוט על פי התגובות באתר, אין ספק שהשילוב של הבישול הביתי והאווירה סביב השולחן מספקים את החוויה המצופה.

בין המארחים של EatWith בישראל ניתן למצוא את ׂהבנות", קרן ויעל. יעל היא קונדיטורית וקרן היא אמנית ובשלנית. ביתן הנמצא לא הרחק משוק הכרמל בתל אביב מכתיב את התפריט, המשתנה בהתאם למה שמוצאים בשוק באותו יום. על השולחן תמצאו לחמים מאפה בית וממרחים מיוחדים, למנת פתיחה – פלפלים ממולאים בדג עם עשבי תיבול, לעיקרית – רצועות של נתח קצבים, והקינוחים הם מהסוג שסוחט גניחות של הנאה. האלכוהול זורם חופשי, וגם הבריזה מהים…

strip3

סיפור אחר הוא הארוחה ההודית של צ'נצ'ל, שהמוטו שלו הוא ׂ"אוכל זו אמנות, ואמנות היא ה-Bread and Butter שלי". צ'נצ'ל, הנשוי לישראלית, מארח בביתו ביפו על גג הפונה לים, סדנת בישול וארוחה הודית הכוללת סאמוסה, צ'אטני ירוק, צ'אפטי, דאל ועוד מטעמים מהמטבח ההודי, ולא במקרה לסדנת הבישול שלו הוא קורא ׂהוסיפו תבלינים לחיים"…

עליא היא בשלנית יפואית המציעה סדנת בישול ערבי אותנטי וחולקת עם המשתתפים את סודות המטבח הערבי שעברו במשפחתה מדור לדור. על השולחן הרחב יכינו המשתתפים (וגם יזללו) יחד איתה מנות ערביות אותנטיות כמו קציצות בטחינה, מקלובה, ממולאים, שלל סלטים וקינוח.
www.eatwith.com

נכתב על ידי  מגזין דן

מגזין דן נחשף למאות אלפי ישראלים ותיירים איכותיים (מעל מיליון לינות בשנה). תוכן המגזין כתוב בשפות עברית ואנגלית ובכך רלוונטי גם לאוכלוסייה מקומית וגם בינלאומית.