סאפ: טרנד הספורט הימי שכובש את החופים

ע"י מגזין דן    בתאריך  08/11/2015

תכירו את הטרנד של הספורט הימי שכובש את החופים: SUP, גלשן עמידה עם משוט המאפשר חווית גלישה גם בים שקט. שיעור קצר ואתם על הגל…

760x500-header_SERF

עד לפני שנים ספורות ספורט הגלישה בים היה נחלתם הבלעדית של גולשים מנוסים, שהיו מושכים אליהם מבטי קנאה ו/או הערצה של הרובצים בחוף. מה שחולל את המהפכה הוא גלשן אחד ששמו המקוצר הוא SUP ובגרסה המלאה – STAND UP PADDLE BOARD. מדובר בגלשן מיוחד גדול ממדים ( גדול יותר מגלשן גלים), אך קל משקל, בעל נפח גדול ויכולת ציפה אשר מבטיחים יציבות והצלחה מיידית.

הגלישה מתבצעת בעמידה על גבי הגלשן ובעזרת משוט ולכן יש המכנים אותו "החסקה של שנות האלפיים". לכל מי שנושא את עיניו אל מרחבי הים וחולם לגלוש, גלשן ה-SUP הוא התגשמות החלום הרטוב: כבר לאחר השיעור הראשון ניתן ליהנות מחוויית הגלישה, גם ללא ניסיון קודם או זיקה לים, והעיקרון הוא פשוט: אם אתה יכול לעמוד – אתה יכול לעמוד על SUP.

בקרו במלונות דן הקרובים לים:

מלונות  בחיפה >>
מלונות בתל אביב >>
מלונות באילת >>
מלון בקיסריה >>

כל זה לא היה קורה אלמלא יוזמתם של קבוצת גולשי גלים מהוואי, שפיתחו את גלשן ה- SUP בהשראת כלי גלישה עתיק ששימש בעבר הרחוק את ראש השבט באיי פולינזיה, ולאחר שהעניקו לו את הטאצ' העכשווי יצרו טרנד חדש וסוחף בתחום הספורט הימי. כל הנתונים מראים, כי גלישת סאפ נחשבת לספורט הימי בעל קצב הצמיחה הגדול בעולם ולספורט שיקומי מושלם, ולא במקרה: ה-SUP מספק תרגול מהנה של איזון ושליטה בשיווי המשקל והנאה אינסופית מקסמי הים, תוך ניהול יעיל של האנרגיה המושקעת בחתירה. חתירה על גלשן סאפ מצוינת לגוף ולנפש ומשמשת אימון מושלם לפיתוח סיבולת לב ריאה, כושר שריר, שיפור היציבה, חיזוק העצמות, קואורדינציה וגמישות.

ד"ר איתי זיו, מומחה לפעילות גופנית המשמש כסגן מנהל קמפוס שיאים באוניברסיטת תל אביב, מסביר: "מדובר על למעלה מ-100 שרירים הפועלים בעת חתירה בגלשן סאפ, לרבות קבוצות שרירי החזה, הכתף, הגב העליון והתחתון, שרירי הזרועות, שרירי הרגליים, שרירי הבטן ועוד".

760x500--double-SUP

הצלחה מחוף אל חוף

את ההצלחה הסוחפת של הגלשן החדש ניתן לייחס בראש וראשונה לעובדה שכמעט כל אחד בלי קשר לגילו, גם אם מעולם לא עלה על גלשן, יכול תוך זמן קצר להתייצב על הסאפ ולחתור- לגלוש קדימה עם המשוט בידיו. זה לא מפתיע לראות בין המצטרפים החדשים והנלהבים לספורט הימי נשים המבקשות להתנסות בספורט שאינו אקסטרימי מדי, ומשפחות עם ילדים הנהנות מחוויה של בילוי ספורטיבי באווירת החופש והשלווה של הים.

מועדוני הגלישה בארצנו עלו על הגל ומיהרו לאמץ את הטרנד החדש, אחד מהם הוא מועדון iSUP בניהולה של מיכל משיח, שמאחוריה ניסיון עשיר כחותרת, מדריכה ומתחרה בגלשני עמידה. "המפגש הראשון שלי עם ה-SUP יצר חיבור מיידי ובלתי נמנע: עליתי, חתרתי, התאהבתי", מספרת מיכל, " בשבילי חתירה על גלשן SUP היא לא רק הנאה, לא רק ספורט, אלא גם דרך וסגנון חיים. בכל יום אני גאה לעזור לעוד ועוד אנשים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם על ה-סאפ, לכן הקמתי את iSUP ".

מועדון iSUP מקיים פעילות הדרכה בתל אביב ובאילת, ומציע קורסים ברמות שונות לגלישת סאפ: קורס למתחילים לתרגול עלייה נכונה על הגלשן, עמידה יציבה וחתירה נכונה; קבוצות חתירה המתרגלות סגנון חתירה נכונה, הכנה לגלים, תרגילי כוח, חיזוק ויציבה על הגלשן, וקורס גלישת גלים על SUP, למתחילים ולמתקדמים.
מועדון iSUP www.isup.co.il טל' 054-5827082

נכתב על ידי  מגזין דן

מגזין דן נחשף למאות אלפי ישראלים ותיירים איכותיים (מעל מיליון לינות בשנה). תוכן המגזין כתוב בשפות עברית ואנגלית ובכך רלוונטי גם לאוכלוסייה מקומית וגם בינלאומית.

אולי תתעניינו בזה

לחץ כאן לשאר הפוסטים