תאילנד במלונות דן: קבלו טעימה

ע"י מגזין דן    בתאריך  20/10/2015

רשת דן השיקה מבחר מנות מהמטבח התאילנדי שישולבו בתפריט ויעשירו את המגוון הקולינרי במלונות ובמסעדות הרשת.

760x500_Header_FLAG

תשומת הלב שמעניקה רשת דן לנושא הקולינרי כמרכיב חשוב ביותר בחוויית האירוח, היא ללא גבולות: פרויקט “תאילנד במלונות דן" שהושק בקיץ מביא איתו את ניחוחות המזרח הרחוק עם מבחר מנות מהמטבח התאילנדי העשיר והאקזוטי, שישולבו מעתה בתפריט המוגש במלונות דן ובמסעדות הרשת.

את הרקע למהלך מסביר חיים שפיגל, מנהל אגף מזון ומשקאות במלונות דן: “המטבח התאילנדי כבש לו קהל מעריצים גדול בארץ עם דעיכתן של המסעדות הסיניות. במלונות דן שמחנו ‘להרים את הכפפה’, ואנו שמחים להביא במזנונים ובמסעדות ניחוחות אהובים של המזרח הרחוק."

כדי ללמוד את רזי המטבח התאילנדי ממקור ראשון יצאו שניים מבכירי השפים של הרשת, אופיר קדם ממלון דן אילת ואריק פורת ממלון דן אכדיה, ללימודים ב"קורדון בלו" בבנגקוק, שכללו סיורים מקצועיים במלונות ובמסעדות בתאילנד.
את הידע הקולינרי שצברו שם חלקו עם השפים של מלונות דן השונים במסגרת סדנת הדרכה מיוחדת בהשתתפותה של השפית התאילנדית סוואלי אלדר, שתרמה טיפים מניסיונה העשיר במטבח התאילנדי.

אוכל, טיולים ונופש במסגרת מלונות באילת מרשת דן>>>

760x500--double-Thailand

באירוע ההשקה שנערך במלון דן אכדיה בהשתתפות רפי שדה, מנכ"ל מלונות דן, שגרירת תאילנד בישראל אנגסאנה סיהפיטאק, הנהלת הרשת ואורחים נוספים, הפגינו השפים את ביצועיהם והכינו ארוחת ערב מיוחדת שכללה מבחר מנות מהמטבח התאילנדי, שהוגשו בדוכנים שעוצבו בסגנון תאילנדי מסורתי.

אוהבי המטבח התאילנדי יוכלו מעתה ליהנות במלונות דן ובמסעדות הרשת מתפריט הכולל מבחר מהמנות הקלאסיות של מטבח ייחודי זה, ביניהן: בננה לוטי, סום טאם (סלט פפאיה), מרק טום יאם, סלט מלפפונים תאילנדי, ועוד.

760x500-Footer-123

נכתב על ידי  מגזין דן

מגזין דן נחשף למאות אלפי ישראלים ותיירים איכותיים (מעל מיליון לינות בשנה). תוכן המגזין כתוב בשפות עברית ואנגלית ובכך רלוונטי גם לאוכלוסייה מקומית וגם בינלאומית.