70 שנים למלונות דן

ע"י לי סונדרס    בתאריך  08/03/2018

ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל – דוד בן גוריון אמר: "כדי להיות מציאותי בישראל, עליך להאמין בניסים." (מאי, 1948)
בשנה זו, בה מדינת ישראל חוגגת 70 שנות עצמאות מופלאות לקיומה, רשת בתי המלון הראשונה שהוקמה בארץ – מלונות דן, הייתה שם תמיד עוד מימי הכרזת קום המדינה.

רשת מלונות דן עשתה כברת דרך ארוכה מהימים של הקמת מלון קטן ראשון על חוף ימה של תל אביב ועד לצמיחתה לרשת מלונות יוקרה הכוללת 13 בתי מלון ומעסיקה כ-4000 עובדים. בימים אלה הרשת צופה את עיניה לעתיד חדשני אשר טומן בחובו התחלות חדשות ופרויקטים רבים.

עוד מראשית ימיה הראשונים, רשת מלונות דן חרטה על דגלה שירות ברמה הגבוהה ביותר, העונה על הציפיות והצרכים השונים של אורחיה. הנהלת הרשת שמה דגש על נוחות מקסימלית עבור האורחים, תוך הקפדה על איכות בלתי מתפשרת, אשר באה לידי ביטוי בכל נושאי התפקידים במלון: משוערים ופקידי קבלה, למלצרים ושפים ועד להנהלה עצמה.
שמה הטוב של רשת מלונות דן אשר מציבה סטנדרטים גבוהים יצא לרחוק עוד בימי ראשיתו של מלון דן תל אביב. דמויות מפתח רבות מהארץ ומהעולם הגיעו להתארח במלון, ביניהם נשיאים, ראשי ממשלה, כוכבי קולנוע, מוזיקה ושאר מפורסמים ואנשים מכובדים רבים.

Header Triple

ב-29 לנובמבר,1947 התקבלה ההחלטה באו"ם על הקמת בית לעם היהודי בארץ ישראל. באותה העת, המייסדים של רשת מלונות דן, האחים פדרמן – יקותיאל (קסיל) ושמואל (סמו) פדרמן חתמו על העסקה שאפשרה את הקמתו של מלון הפאר הראשון בתל אביב.
האחים זיהו את הפוטנציאל הרב שגלום במלון הקטן "קטה דן"- בפינת הרחובות מנדלי מו"ס והירקון בתל אביב. הם קנו את הקרקע ליד וכך בנובמבר 1953 נפתח מלון היוקרה הראשון של ישראל- "דן תל אביב". בשלב מאוחר יותר נפתח מלון שני בעיר בשם: "דן פנורמה תל אביב."

לחץ כאן לדילים החמים במלונות דן תל אביב >>

בשנת 1958 האחים פדרמן קנו את הבניין המפורסם של מלון המלך דוד האגדי. המבנה הייחודי ששופץ, היה נטוש מאז מלחמת העצמאות ב-1948 וכך נפתח מחדש כמלון הדגל של רשת מלונות דן-"מלון המלך דוד". עוד מימיו הראשונים של המלון הוא אירח מנהיגים חשובים ומפורסמים כמו: הילה סלאסי –קיסר אתיופיה וכן את המלכים הגולים של יוון וספרד בזמן מלחמת העולם השנייה.
גם כיום המלון מארח כוכבים מפורסמים רבים, מנהיגים מהעולם ואישים בכירים חשובים.
מלון המלך דוד נמנה בין 100 בתי המלון המובילים בעולם והיה למלון היוקרה הראשון של רשת מלונות דן בירושלים הכוללת 3 בתי מלון נוספים: מלון דן פנורמה ירושלים, מלון דן בוטיק ירושלים ומלון דן ירושלים. מכל המלונות נשקף נופה המרהיב של העיר.

לחץ כאן למבצעים חמים במלונות דן בירושלים>>

בשנת 1963 נפתח בחיפה מלון היוקרה הראשון בעיר –"דן כרמל", המשקיף לנופו המרהיב של מפרץ חיפה. באירוע הפתיחה של המלון נכחו אישים מפורסמים של אותה תקופה ובהם הקומיקאי הידוע –הרפו מרקס.
תכניות הפיתוח של רשת מלונות דן צברו תאוצה וכך נוספו בתי מלון חדשים לרשת המצליחה: מלון "דן פנורמה חיפה" ושני מלונות נופש מובילים: מלון "דן אכדיה הרצליה" ומלון "דן קיסריה". מיקומם של מלונות אלו בין שתי הערים הגדולות – חיפה ותל אביב.

לחץ כאן לדילים במלונות חיפה >>

שלב חשוב נוסף בביסוסה של הרשת בישראל, היה בשנות ה-90 כאשר נפתח מלון היוקרה הראשון בעיר אילת – מלון "דן אילת". המלון המפואר היה החלוץ בקטגוריית מלונות היוקרה בעיר והיווה פריצת דרך חשובה לקידומה של תעשיית המלונאות בעיר הדרומית.
כתב עת אמריקאי מפורסם בתחום התיירות -"קונדה נאסט טרבלר", הכתיר את מלון דן אילת כאחד מעשרת בתי המלון הטובים ביותר באזור אפריקה והים התיכון.
זמן קצר לאחר מכן, וכבר ישנם שני מלונות באילת מבית הרשת בזכות הקמתו של מלון "דן פנורמה אילת", הממוקם ליד המרינה של אילת, בה עוגנות סירות יוקרה.

Collage Hotels 2

רשת מלונות דן השכילה לטפח ולשמר את יתרונותיה הרבים ובכך לבסס את מעמדה כרשת בתי מלון מובילה בישראל.
כחלק ממגמת התחדשות כללית, השקיעה הרשת בשנה שעברה משאבים רבים. במסגרת זו, שופצו מן היסוד חדרים רבים במלון דן אילת ודן פנורמה בחיפה. בנוסף מלון דן אכדיה הרצליה עבר שיפוץ מקיף וכולל.

לחץ כאן לדילים חמים באילת >>

ענף המלונאות בישראל עבר שינוים רבים מאז שנוסדה הרשת בסוף שנות ה-40. מספר חברות התעופה הטסות לישראל הולך וגדל מידי שנה, ההתקדמות הטכנולוגית וגידול במספר התיירים בעולם הובילו לצמיחה נוספת בענף.
פריחתם של אתרי תיירות המפרסמים מידע וביקורות אודות יעדי תיירות שונים בעולם כמו האתר "טריפ אדוויזר", חידדו את הצורך במקסום ושיפור חווית האירוח הכוללת ובכך הציבו אתגר נוסף עבור בתי המלון שמצויים בהתחדשות מתמדת.

מספר התיירים הנכנסים לישראל גדל מידי שנה באחוזים ניכרים, זאת לאור מצב גיאופוליטי איזורי בלתי יציב. הגידול במספר התיירים המגיעים לישראל ממדינות באסיה כמו סין והודו, מדינות באירופה וארצות הברית.
בשנים האחרונות חל גידול ניכר בכמות התיירים הנכנסים לישראל מהמזרח הרחוק. רשת מלונות דן השכילה לטפח נתח שוק זה שהולך וגדל. לראיה, פוליטיקאים ומפורסמים סינים רבים כמו השחקן הנודע "יה ליו" מרגישים בבית במלונות דן המציעה מגוון שירותים מיוחדים המותאמים לקהל הסיני, ובכלל זה בלוח השנה של הרשת מצוינים החגים הסינים כמו ראש השנה הסיני.

Second Triple

רשת מלונות דן פתחה לאחרונה מלון ראשון מחוץ לישראל – "The Den" בעיר בנגלור, הודו. עיר זו ידועה כעיר הייטק מובילה ובכך החיבור הטבעי לישראל, הלוא היא "אומת הסטארט-אפ". פתיחת המלון החדש בהודו תורמת לעידוד ולחיזוק קשרי התיירות בין הודו לישראל.

חלק נוסף חשוב במגמת רשת מלונות דן לפתיחת אפיקים חדשים מרתקים הינו פתיחתו של מלון חדש בתל אביב בשנה הקרובה. במלון ישנם 94 חדרים והוא מכוון לקהל צעיר וחדשני-דור המילניום ועתיד להיות מלון מעודכן וחדשני.

ניתן לומר בוודאות כי לאחר 70 שנים, רשת מלונות דן צועדת לקראת עידן חדש ומעניין.
ולסיום, נשאלת השאלה: ל-70 השנים הבאות? בוודאי שכן!
בעיניו של דוד בן גוריון זהו חזון ממשי הניתן להגשמה יותר מכל נס גדול!

Footer

 

נכתב על ידי  לי סונדרס