ביקור ראש ממשלת הודו בישראל

ע"י מגזין דן    בתאריך  16/11/2017

מלונות דן אירחו את ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בביקורו ההיסטורי בישראל. על הביקור שפתח דף חדש ביחסי ישראל-הודו וההיערכות הקפדנית והמדוקדקת שתרמה להצלחתו.

במלון המלך דוד בירושלים, המורגל לארח ראשי מדינות ואישים רמי מעלה, התרגשו עם בואו של ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי: קבלת הפנים החמה והלבבית שתוכננה בקפידה זה חודשים, והשטיח האדום שנפרס בפניו ביטאו את האהדה הרבה לה זוכה מודי בישראל. מודי התארח בסוויטת ירושלים היוקרתית המשקיפה לנוף מרהיב של העיר העתיקה, אותה סוויטה שאירחה את הנשיא טראמפ חודשיים קודם לכן, אלא שהפעם, לקראת ביקורו של מודי, נערכו בה כמה שינויים על פי בקשתם של אנשי צוותו כדי להתאימה לצרכיו ולנוחיותו של ראש הממשלה שלהם.

header_(2)

על השטיח האדום במלון המלך דוד: מר מיכאל פדרמן, יושב ראש מועצת המנהלים של מלונות דן, מקבל את פניו של ראש ממשלת הודו,נרנדרה מודי

הזמינו חדרים עכשיו במלון המלך דוד ומלונות בירושלים >>

מלונות דן – מלון המלך דוד ירושלים ומלון דן תל אביב – אירחו את ראש הממשלה ופמלייתו במפגשים השונים שקיים בארץ במהלך שלושת ימי ביקורו בישראל. ההיערכות לביקור הייתה קפדנית ומדוקדקת ביותר: הניסיון הרב באירוח ראשי מדינות ואח"מים הבטיח מענה נכון לדרישות הגורמים המעורבים בהכנת הביקור- השב"כ, משרד רוה"מ, משרד החוץ. כך באו על פתרונן המיידי סוגיות כמו היכן לפרוש את השטיח האדום, איפה למקם את הדגלים, סידורי הכניסה והיציאה של האורחים, תזמון המעליות ברגע הנכון, ועוד.
גם ההודים לא חסכו במאמצים: במהלך החודשיים שקדמו לביקור, התקיימו ביקורים תכופים של משלחות בכירות מהודו כדי להכין "שיעורי בית" לגבי הנושאים העומדים על הפרק ולתכנן את האירוע על כל פרטיו, קטנים כגדולים.

מחממים יחסים 
"חיכינו כמעט 70 שנה לביקור הזה", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בטקס קבלת הפנים בנמל התעופה בן גוריון ונתן את אות הפתיחה לביקורו ההיסטורי של מנהיג הודו בישראל, שהוגדר על ידי מודי עצמו כ"ביקור פורץ דרך". אינדיקציה נוספת לכך שמדובר בביקור היסטורי היא שבאופן חריג נתניהו החליט ליווה את מודי כמעט לכל אורך ביקורו בישראל. אם תירצו, תחילתה של ידידות מופלאה.

strip_(3)

לחיצת ידיים חמה בסוויטה המלכותית במלון "המלך דוד" בירושלים

הביקור הראשון של ראש ממשלה הודי בישראל עמד בסימן 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין הודו לישראל, אבל מודי רוצה להעלות הילוך: מאז בחירתו ב-2014 הוא מוביל רפורמות כלכליות וחברתיות והביקור בישראל נועד לקדם שיתופי פעולה כלכליים בין שתי המדינות.

לוח הזמנים העמוס הכתיב את הצורך לקיים את כל המפגשים בתחום המלון, שהפך לזירת פעילות רוחשת ודרש היערכות מתאימה הכוללת סידורי אבטחה קפדניים בתיאום עם גורמי הביטחון, הכנת אולמות שונים שבהם נערכו הדיונים ומפגשי המשלחות ישראל-הודו, הגשת כיבוד במהלך הישיבות, ועוד. את המשימה המורכבת צלח צוות מלון המלך דוד, בניצוחו של המנכ"ל חיים שקדי, עם קצת עזרה מחברים: עקב התפוסה הגבוהה במלון, שאירח בין השאר גם את מי שהגיעו לאירועי פתיחת המכביה, הוחלט לשכן חלק חברי המשלחת ההודית במלון דן פנורמה, שנרתם לספק חדרים.

strip_(2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, חותמים על הסכמים במלון המלך דוד בירושלים

לחץ כאן לדילים לתל אביב והזמנת חדרים במלון דן תל אביב >>

שקדי מציין בסיפוק רב, שגם חברי המשלחת ההודית שהתארחו בדן פנורמה חזרו לאכול את כל ארוחותיהם במלון המלך דוד, שממטבחו עלו ניחוחות נפלאים של תבשילים הודיים על טהרת הצמחונות (ראו הרחבה בהמשך).
לצד הפגישות החשובות במישור הכלכלי והביטחוני ופגישת עבודה מורחבת עם בנימין נתניהו, מודי לא ויתר על פגישה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שהתקיימה בלשכתו, ועם יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג. אך דומה שהפגישה המרגשת ביותר הייתה עם הילד מוישי הולצברג בן ה-11, שהוריו, שליחי חב"ד, נרצחו בשנת 2008 במומבאי והוא עצמו ניצל בזכות תושייתה של המטפלת שלו. "למרות שהוכנו מראש כסאות לאירוע, ההתרגשות הגדולה, החיבוקים והנשיקות גרמו לכך שכולם פשוט נשארו לעמוד", מעיד שלדון ריץ', המנהל התפעולי של המלון.

strip_(4)

חיבוק אמיץ: פגישה מרגשת עם מוישי, הילד שניצל מהפיגוע במומבאי

ביזנס וקצת פלז'ר
את היום האחרון לביקורו בישראל בילה מודי במלון תל אל אביב כשעל סדר היום מפגש עם ראשי חברות כלכליות מישראל והודו, ביקור בתערוכת חדשנות שהוקמה במלון במיוחד לרגל האירוע ומפגש עם סטודנטים הודים הלומדים בישראל.

אבל עוד קודם לכן הגיעו ביבי ומודי לחוף אולגה, לצפות בהדגמה של מערכת התפלת מים שפותחה בישראל, ולא פספסו את ההזדמנות לחלוץ את הנעליים, לטבול את רגליהם היחפות במי הים ולהנציח את המעמד בתמונה אחת ששווה יותר מאלף מילים… ביזנס וקצת פלז'ר.
בתום הבילוי בחוף, נסעו ביבי ומודי למלון דן תל אביב שם נפגשו עם מנכ"לי חברות מסחריות ישראליות והודיות במסגרת השקת פורום המנכ"לים ישראל-הודו, שהוביל נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש..
גולת הכותרת היא תערוכת חדשנות שאורגנה במלון שבה הוצגו חידושים טכנולוגיים בתחום האנרגיה, הבריאות, המים והחקלאות וכן מיזמי הייטק הודיים בתחומים אלה, כאשר המטרה היא לעודד שיתוף פעולה במגזר הפרטי בין שתי המדינות.

double

איתי אליעז מנכ"ל המלון דן תל אביב, מקבל את פניו של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי

התערוכה שהוצגה באולם המלך דוד כללה 6 מיצגים של חברות ישראליות ו-4 מיצגים של חברות הודיות. באותו מעמד הוצג בפני ראש ממשלת הודו המלון הראשון של מלונות דן מעבר לים, מלון DEN בנגלור, פרויקט המלונאות של מלונות דן בהודו (ראו הרחבה במסגרת).
חדשנות היא העתיד. גם המפגש שחתם את ביקורו של מודי בישראל קשור לעתיד. קבוצה של סטודנטים הודים הלומדים בישראל מקצועות שונים הקשורים בחדשנות נפגשו עם מודי, ושיתפו אותו בחוויות מהעולם האקדמי ובתוכניותיהם לעתיד. בתום לימודיהם ישובו למולדתם, ויתרמו כל אחד בתחומו להגשמת חזונו של מודי – למצות את הפוטנציאל האדיר של הודו, להעלות את המדינה על מסלול של צמיחה וליצור הזדמנויות חדשות.

בשר, דגים ויין – אאוט
מנהגי התזונה ההודית המסורתית מאתגרים את השפים הישראלים: בשר ודגים אינם נכללים בתפריט, ירקות כן אבל לא כל ירקות השורש, רבים מההודים אינם שותים יין, ויש הנוהגים לצום יום אחד בשבוע או להסתפק באותו יום בפירות בלבד.

לאחר התייעצות עם יודעי דבר כמו אנשי שגרירות הודו והשפים של רינה פושקרנה (הבעלים של רשת המסעדות ההודיות טנדורי), הצליחו השפים של מלון המלך דוד ומלון דן תל אביב להרכיב תפריט עשיר ומגוון על טהרת הצמחונות, והפגינו יצירתיות קולינרית שזיכתה אותם במחמאות מכל הצדדים, ההודי והישראלי כאחד.
בתיאום עם ההודים, שגילו התחשבות בעמיתיהם הישראלים, הוגשו לשולחן גם מנות דג ויינות, אך החריגה הקטנה לא העיבה על התפריט כולו שהוכן לפי כל כללי המטבח ההודי.

ארוחת הצהריים במלון המלך דוד:
מנות ראשונות: רביולי קולרבי במילוי קרם גזר לבן, פטריות שימג'י כבושות, שאלוט בשמן זית וקולרבי כבוש.
מנות עיקריות: הליבוט פרא מהים הצפוני, בקראסט אגוזי קשיו וטימין לימוני, קרם ארטישוק ירושלמי, ירקות ירוקים או ירקות במילוי מג'דרה בורגול, תבשיל קייל.
קינוחים: קונסומה פטל, פנקוטה קוקוס ודובדבנים טריים.
שף: דוד ביטון

strip

יצירתיות קולינרית במלון המלך דוד: ארוחת צהריים על טהרת הצמחונות

ארוחת הצהריים בדן תל אביב:
לפתיחה: לחם צ'אפטי עגבניות, חלפיניו ושמן זית; פרח קישוא פריך במילוי עדשים שחורות, חצילים וקרם עגבניות
מנות עיקריות: פילה לוקוס אפוי על תבשיל חומוס בקארי צהוב וכוסברה או תבשיל חומוס בקארי צהוב וכוסברה על מצע אורז בסמטי.
לקינוח: מלבי יפואי, גרניטה אבטיח ואטריות קדאיף.
שף: עובד אלפייה

מלונות דן משיקה את המלון בבנגלור, הודו
דן בנגלור, פרויקט המלונאות של מלונות דן בהודו, עתיד לפתוח את שעריו בסתיו 2017. המלון, המייצג את הדור הבא של מלונות יוקרה בעיצוב מודרני ועכשווי, מציע מרחב של רוגע ושלווה בעיר בנגלור הנהנית מצמיחה מואצת ונחשבת לבירת עמק הסיליקון ההודי.

המלון צפוי להיות אחד המובילים בבנגלור הודות לרמתו הגבוהה, ויציע ללקוחותיו אירוח לבבי בסגנון אותנטי ואווירה נינוחה ונטולת פורמליות, במיקום מצוין בסמיכות למרכז ההיי-טק המשגשג בלבה של הודו.
בנוסף לחוויית האירוח העשירה, המלון החדש יתפוס את מקומו כאחד ממלונות העסקים הטובים ביותר בבנגלור המציע אירוח יוקרתי, שירות מצוין, היצע קולינרי מהמעלה הראשונה ושירותים יוצאי דופן.
כיום, כאשר יותר ויותר חברות בין לאומיות מקימות את משרדי המטה שלהן בעיר, הופכת בנגלור לאחד מיעדי התיירות המרכזיים בהודו, המושכים אליהם אנשי עסקים ותיירים כאחד.

 

נכתב על ידי  מגזין דן

מגזין דן נחשף למאות אלפי ישראלים ותיירים איכותיים (מעל מיליון לינות בשנה). תוכן המגזין כתוב בשפות עברית ואנגלית ובכך רלוונטי גם לאוכלוסייה מקומית וגם בינלאומית.