משחקי המכביה ה-20 עולים לבמה

ע"י לי סונדרס    בתאריך  08/08/2017

לאחר שאלפי תיירים הגיעו מרחבי העולם לישראל לכבוד אירועי הגאווה ושורת הופעות קיץ גדולות מהחיים, ביולי האחרון פקדו את ישראל אף יותר מבקרים, שהגיעו להזיע, להילחם ולהתחרות במשחקי המכביה, אירוע הספורט השלישי בגודלו בעולם, לאחר המשחקים האולימפיים וגביע העולם פיפ"א.

מספר שיא של מבקרים; עוד תיירים בישראל

 

משחקי המכביה 2017, הידועים גם כאולימפיאדה היהודית", אירחו 10,000 ספורטאים יהודים או ישראלים (יותר מה-9,000 שהתארחו ב-2013), שהתחרו ב-45 ענפי ספורט, כולל משחקים מסורתיים כגון כדורגל, שחייה וטניס, לצד ענפים מרתקים לצפייה, כמו טאקוונדו, קריקט והיאבקות.

המשחקים נערכו בישראל ב-4-18 ביולי בהשתתפות ספורטאים מ-80 מדינות. המשלחות מארה"ב ומישראל (שהכילו 2,400 ו-1,000 ספורטאים בהתאמה) הרכיבו כשליש מסך כל הספורטאים במשחקים. נוסף על כך, המכביה אירחה לראשונה השנה מדינות כגון איי הבהאמה, קמבודיה, איי קיימן, האיטי, מלטה, מרוקו, הפיליפינים, סינגפור, דרום קוריאה וטרינידד.

header

טקס פתיחה

"כולכם מנצחים, כולכם אלופים!" הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהזכיר כיצד פציעות הובילו להישגים מרשימים בהיאבקות ובכדורגל. המסר האופטימי שלו הועבר גם דרך ראשי הממשלה של קנדה ובריטניה, ג'סטין טרודו ותרזה מיי, ששלחו הודעות מוקלטות בהן איחלו הצלחה לנבחרותיהם בטקס הפתיחה, שנערך באצטדיון טדי בירושלים.

בטקס הפתיחה השתתפו 30,000 איש מרחבי העולם, שצפו באחד האירועים הססגוניים ביותר שנראו ב-85 שנות משחקי המכביה. הוא כלל מצעד נבחרות מסורתי, הופעות חיות של מיטב האמנים הישראלים ויותר מ-600 רקדנים, לצד הדלקת לפיד המכביה, שאותו הדליקו חמישה ישראלים, בהם הג'ודוקאים אורי ששון, ירדן ג'רבי ואלופת העולם בחתירה, מורן סמואל. כולם שבו בשנה שעבר מאולימפידת ריו ומהמשחקים הפאראלימפיים עם מדליות וחגגו בארוחת צהריים חגיגית ובנופש עם משפחותיהם במלון דן תל אביב.

בקרו במלונות דן בתל אביב >>

strip-1

ירדן חזרה לאירוח בסוויטה המלכותית במלון דן ירושלים לפני משחקי המכביה 2017

מלונות דן מחויבים לתמוך, לטפח ולעודד את כישרונות הספורט של ישראל, והצלחת הנבחרות הביאה להם גאווה מאז ומתמיד. הרשת מארחת ונותנת חסות לאירועי ספורטאים ישראלים באופן קבוע. בעוד שטקס סגירת משחקי המכביה ב-2013 נערך במלון דן קיסריה, השנה נערך האירוע במלון דן תל אביב ואירח משתתפים מנבחרות קנדה, אירלנד ודרום אפריקה, הראשונים לזכות במדליית הזהב לאחר שהביסו את נבחרת ישראל בגמר משחקי הרוגבי.

מלון דן ירושלים היה גאה לארח אורחים נכבדים מחו"ל אך גם מהארץ, כגון נתן שרנסקי, חבר כנסת לשעבר, סופר ואלוף שחמט. שרנסקי התחרה מול יריבים קשוחים במלון דן ירושלים, שהשתתף במכביה ואירח את טורניר השחמט הפתוח.

כל מלונות דן בירושלים >> 

strip-3

רשת מלונות דן, שחוגגת השנה 70 שנות פעילות, חולקת עם הספורטאים ערכים משותפים כמו שאפתנות, נחישות ועבודת צוות.

אין קושי גדול מדי או מכשול גבוה מדי בדרככם להשיג את מה שאתם רוצים. עד תום המשחקים נבחרת ישראל הגיעה להישגים מדהימים. לא רק שנבחרתה עמדה בראש טבלת האליפויות עם 323 מדליות, כשליש מהן מדליות זהב ופי שלוש מדליות מנבחרת ארה"ב, שהגיעה למקום השני בטבלה – הניצחון האמיתי היה ההנאה הטהורה והשמחה חסרת המעצורים של אלפי מבקרים שנהנו מכל מה שיש לישראל להציע.

נכתב על ידי  לי סונדרס