להקות רוק בינלאומיות בישראל

ע"י לי סונדרס    בתאריך  06/07/2017

אחת ההנאות הגדולות בחיים היא לצפות במופע מוזיקה חיה עם החברים. מהרגע המרגש של פתיחת הקופות ועד שאוחזים בכרטיס, ההרגשה היא כמו להחזיק בכרטיס הזוכה בפיס. ואז מגיעים להופעה.

הציפיה מרקיעת שחקים. האמן האהוב עליכם עומד לעלות לבמה. המצלמה טעונה. הטלפון דולק. כאשר הם עולים לבמה הצרחות מחרישות אוזניים.

אתם לא במדיסון סקוור גארדן, בוומבלי או בארינה 2O בלונדון. אתם בישראל.

אין ספק שהזמנים אכן משתנים..

על אף ששמה של ישראל לא עולה על הדעת מיד כשחושבים על אמנים בין-לאומיים מובילים, אין ספק שהזמנים אכן השתנו במהלך השנים האחרונות, כשמספר הולך וגדל של שמות מפורסמים מוסיפים את ישראל לסיור העולמי שלהם או עוצרים במיוחד בתל-אביב. והקהל בהחלט מעריך את זה, הכרטיסים נחטפים לפעמים תוך דקות.

הזמינו את חופשת הקיץ שלכם עם מלונות דן בתל אביב >> 

הקיץ הזה במיוחד היה הקיץ של ההשתוללות הרוק. הרוקרים האמריקנים אירוסמית שהגיעו במאי באו בעקבות יריביהם מבית בון ג'ובי, שפקדו את תל-אביב באוקטובר האחרון. אירוסמית הופיעו בפארק הירקון לפני פארק מלא. המעריצים, שראו אותם בפעם האחרונה בתל-אביב ב-1994, לא רצו לפספס כלום, מה גם שביקורם של אגדות הרוק בא במסגרת סיבוב הפרידה "אירוודרצ'י" שלהם.

double

ביוני, מצעד הגאווה של קהילת הלהט"ב בתל-אביב קידם בברכה יותר מ-200,000 חוגגים, כולל כ-30,000 תיירים.
הצמד האלקטרוני הבריטי, כריס לואו וניל טננט, שהופיעו בביקורם הקודם בתל-אביב בהיכל נוקיה, ב-2013, הופיעו הפעם בהפקת סופר טור ושרו את להיטיהם, ביניהם ווסט אנד גירלס, איטס א סין ואלווייז און מי מיינד, עמוק אל תוך הלילה בפארק הירקון.

הלהקות האייקוניות ביותר בעולם באות לישראל

בקיץ הזה הסופרגרופ של שנות השמונים דוראן דוראן מתוכננים גם הם להופיע בתל-אביב, שבמקרה הוא גם שמה של רצועה באלבום הראשון של הלהקה שברובה אינסטרומנטלית. אחרי שמכרה יותר מ-100 מיליון אלבומים מאז הקמתה, ועם סולנה סיימון לה בון שהיה מתנדב בקיבוץ בשנות השמונים, הלהקה צפויה לשיר את הלהיטים הגדולים ביותר של הלהקה, ביניהם גירלס און פילם, סייב א פרייר ואורדינרי וורלד.

אולי העולם רגיל עבור דוראן דוראן, אבל הוא ממש לא רגיל בשביל טירס פור פירס, שצפויים להעלות מן האוב את אבריבאדי וונטס טו רול דה וורלד מתוך קטלוג שירים מרשים, שיבוצע בהיכל מנורה מבטחים בתל-אביב, (ב-5 ביולי), אותו היכל שאירח את פול יאנג בחודש מאי ויארח בנובמבר את "נסיך האופל" של מוסיקת הרוק ניק קייב.

לחובבי מוסיקת הרוק לא תהיה מנוחה – ביולי העיר תארח שתיים מהלהקות האייקוניות ביותר בעולם. הקולות של גאנס אנד רוזס (ב-15 ביולי) ושל להקת האינדי – רוק ריידיוהד, יהדהדו בשטחיו הנרחבים של פארק הירקון. ושוב. גאנס אנד רוזס חוזרים לישראל והפעם עם ההרכב המקורי: אקסל רוז, סלש ודאף מקיגן. הם צפויים לשיר את מחרוזת הלהיטים שלהם, כולל להיט המעריצים סוויט צ'אילד אוף מיין. גם רדיוהד יענגו את מעריציהם הישראלים עם חזרתם לארץ בפעם הראשונה מאז שנת 2000.

כמי שניגנו לראשונה בפני קהל ישראלי עוד ב-1993, הלהקה שבראשה עומד הסולן תום יורק, ניגנה בישראל כבר ארבע פעמים. ללהקה בסיס מעריצים מקומי שהלך וגדל בצורה דרמטית בזכות שדרן רדיו מקומי שחזר וניגן את להיטם הזכור לטובה קריפ.

אף שרבות מלהקות הרוק האלה כבר ביקרו בישראל בעבר, ישנה התרגשות מיוחדת ואסירת תודה כלפי מי שמגיעים בפעם הראשונה. נסיכת הפופ בריטני ספירס צפויה להופיע בפארק הירקון מלא עד אפס מקום (3 ביולי). הזמרת הלוהטת שמאחוריה שירים כגון בייבי וואן מור טיים ואופס אי דיד איט אגאין, מכרה יותר מ-100 מיליון אלבומים במהלך הקריירה שלה, ופופולרית כאן כל כך עד שמפלגת העבודה המקומית דחתה את הבחירות הפנימיות שלה כדי למנוע התנגשות תאריכים. החבר שלה לשעבר, ג'אסטין טימברלייק עתיר הכישרון, ביקר גם הוא בארץ הקודש ונתן את הקונצרט היחיד שלו כאן ב-2014.

ישראל סקרנה והקסימה את האמנים מאז ומתמיד.

strip1

אורח קבוע שהופיע בישראל, לאונרד כהן המנוח, תואר פעם על ידי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו כמי "שאהב את האנשים בישראל ואת מדינת ישראל." ישנן תכניות להנציח את חייו של הזמר והכותב הקנדי המנוח, שהיה גם משורר וסופר, בבית התפוצות, מוזיאון העם היהודי בתל-אביב. כרגע המוזיאון מציג את החיים, ההשפעות והמורשת של אגדת הפולק בוב דילן באמצעות סרטים, תצלומים נדירים ועשרות קטעים מוזיקליים שלו.

גם בתום הקיץ יהיה לנו עוד הרבה למה לצפות. אחרי שביקר בארץ במאי, שובר הלבבות הקנדי ג'אסטין ביבר, ובן ארצו הקנדי, הזמר בריאן אדאמס ינגנו שניהם בהיכל נוקיה בתל-אביב ובהיכל הפיס בירושלים ב-4 וב-6 בדצמבר, בהתאמה. אדמס, אחד מהאמנים שמכר הכי הרבה שירים בכל הזמנים, מוכר בזכות רצועות פופולריות כמו האבן, סאמר אוף 69, ו- אבריטינג אי דו, שמכר 15 מיליון עותקים בכל רחבי העולם.

ובמלים שלו: "כל מה שאני עושה, אני עושה בשבילך." טוב, אז בישראל הוא לא היחיד.

justin

חתימתו של ג'סטין ביבר ששהה במלון דן תל אביב בעת ביקורו בישראל

נכתב על ידי  לי סונדרס