הטרנדים של התייר הסיני בישראל בשנת 2017

ע"י לי סונדרס    בתאריך  14/02/2017

השנה, הסינים חוגגים את שנת התרנגול, הנחשבת לסמל של יושר, כמו גם כוח פיזי ומוסרי.
התרנגול, מעצם היותו אחד מ- 12 המזלות הסיניים, מסמל על פי האגדה מזל, נאמנות, הגנה ובוסיות.
אין זה יד המקרה כי שנת 2017 מצפה לראות יותר ויותר מבקרים סינים המגיעים לישראל, שבה ניתן למצוא את המאפיינים האלה בשפע.

ישראל שפעם הייתה עבור הסינים ארץ מסתורית ורחוקה, הפכה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות להשקעה ולתיירות. קיימת כבר זרימה המתמשכת מדי שנה. בשנת 2007, ביקרו בישראל 10,000 תיירים סינים, כאשר מספר המבקרים הסינים בשנת 2013 הוכפל והגיע ליותר מ- 20,000, ועד סוף שנת 2017 הוא צפוי להגיע עד לכדי 100,000 מבקרים, גידול של פי עשרה ממספר המבקרים שיה לפני כעשור, כאשר המשלחת העסקית הסינית הרשמית הראשונה הגיעה לתל אביב.
בחמש השנים האחרונות, ביקרו בישראל גם דמויות פוליטיות בכירות מסין.

מוקסמים מהחדשנות והיזמות של ישראל

אלה היו אכן, אנשי העסקים הסיניים הבכירים שהגיעו ראשונים, הוקסמו מהחוכמה, מהחדשנות והיזמות, המכילה את סיפור צמיחתה המרשימה של ישראל. בשנת 2015, הסחר הדו – צדדי בין שתי המדינות עבר כבר את רף ה- 11 מיליארד דולר, בהשוואה ל- 50 מיליון הדולר הצנועים שהיו בעת תחילת היחסים הדיפלומטיים הרשמיים בין שתי המדינות אשר החלו לפני 25 שנים, בשנת 1992.
כעת, קיימת גם עלייה משמעותית במספר המבקרים לצורך תיירות הפנאי.

political_strip4

חברות התעופה בוודאי התיישבו ורשמו בפניהם הערות. עד שנת 2016, רק אל על, שהינה חברת התעופה הלאומית של ישראל, הייתה זו שהפעילה טיסות ישירות בין סין לישראל.

בחודש אפריל 2016, Hainan Airlines, חברת התעופה הרביעית בגודלה בסין, החלה להפעיל טיסות שבועיות בין בייג'ינג לתל אביב בעוד שחברת התעופה Cathay Pacific עומדת להשיק את הקו הישיר הראשון שלה בין הונג קונג לתל אביב, כבר בחודש מרץ 2017. היקף מוגבר זה צפוי להמשיך ולחזק את הקשרים במסחר, מדע, היי-טק, חקלאות, ובמיוחד בענף התיירות.

משרד התיירות של ישראל הגיב עם מספר יוזמות משלו, כאשר בשנת 2013 נפתח בפעם הראשונה מאז ומעולם קורס של מורי דרך / מדריכי טיולים המכוונים לדוברי סינית. עד סוף שנת 2016, ניתן לומר בוודאות שבישראל קיימים כ- 70 מורי דרך / מדריכי טיולים מוסמכים הדוברים סינית.

"לישראל יש הרבה מה להציע. הדבר בא לידי ביטוי בעליה ההולכת וגדלה של מס' המבקרים מדי שנה"

"בין אם זו משלחת עסקית שיש לה גם זמן פנוי, או בין אם אלה הם תיירים במלוא מובן המילה, לישראל יש הרבה מה להציע. "הדבר בא לידי ביטוי בעליה ההולכת וגדלה של מספר המבקרים מדי שנה", כך נאמר לנו על ידי אחד מהמדריכים דוברי המנדרינית בישראל. עבור חלק מהתיירים הנוצריים של סין, זו העיר העתיקה שהיא מקור המשיכה העיקרי שלהם לארץ הקודש.

עבור האחרים, זוהי ההזדמנות לקבל הצצה ממקור ראשון על כל המקומות הללו שאודותיהם הם שומעים בלבד. בעודם מגיעים מהמחוזות העשירים יותר של סין, בייג'ין, שנחאי, שנזן ו- גואנגזו, כשרבים מהם כבר נסעו ברחבי אסיה, אוסטרליה ובריטניה, הם הופכים להיות הרפתקנים וסקרנים יותר במסעותיהם.

מלון דן בוטיק בירושלים

מלון דן בוטיק בירושלים

בעודה עטופה בהילה מסתורית ובסודות אינסופיים, העיר העתיקה היא ללא ספק אחד המקומות המתויירים ביותר בירושלים, המשלבת בין היסטוריה בת 4,000 שנים שאין דומה לה, לבין תרבות מודרנית ותוססת, הכוללת מסעדות גורמה וחיי לילה סוערים ומרגשים.

העיר העתיקה מזמינה אתכם לחקור את עולם המקומות הקדושים המפורסמים עבור היהדות, הנצרות והאסלאם. ברובע היהודי, אתם יכולים לבקר בכותל המערבי, הנחשב לאחד המקומות הקדושים ביותר לדת היהודית.

הזמינו חדרים בבתי המלון בירושלים של מלונות דן >> 

ברובעים הנוצרי והארמני קיימים ציוני דרך חשובים וכנסיות חשובות, כגון כנסיית הקבר הקדושה לנוצרים מכל הזרמים. הרובע המוסלמי מכיל בחובו את מסגד אל – אקצה וכיפת הסלע הקדושים לאמונה המוסלמית.

בין אם אתם מתעניינים בדת, בארכיאולוגיה, באדריכלות או בהיסטוריה, – טיול ברחובותיה הצרים, בסמטאותיה ובשווקיה של העיר העתיקה יותיר בכם רושם עז מאין כמותו.

ים המלח הוא תמיד האתר מועדף בכל רשימת דברים שיש לראותם

עבור המבקרים הסיניים, ים המלח הוא תמיד האתר המועדף בכל רשימת דברים שיש לראותם.
במרחק של רק שעת נסיעה מירושלים, ים המלח הינו הנקודה היבשה הנמוכה ביותר בעולם, המציעה מים עשירים במינרלים המאפשרים לכם לצוף בדרך נס וליהנות מהיתרונות שיש לאתר הבריאות המפורסם הזה, המוכר לכל בשל מגוון היתרונות והתועלות שיש בו בנושאי טיפוח העור, בטיפולים ובמוצרים כגון מוצרי הקוסמטיקה "אהבה".

"היו לנו כאן קבוצות של תיירים שהיו להם רק כמה שעות של זמן פנוי, והם אהבו ללכת לים המלח. הם אהבו להצטלם כאשר כל גופם מכוסה בבוץ ואז לעתים קרובות הם פנו ישירות לנסיעה בכיוון שדה התעופה!" אמר מדריך תיירים אחר.

צפים בים המלח

צפים בים המלח

קוסמטיקה, יודאיקה, תכשיטים ויהלומים הם בין האוצרות הרבים הזמינים בכל רחבי הארץ ובשום מקום אחר לא ניתן לטעון שחווית הקנייה תהיה מושלמת יותר מכפי שהיא בתל האביב. עיר החוף המשגשגת של ישראל מתגאה בתכשיטים הקמעונאיים הרבים הפזורים ברחביה – בעיקר דיזנגוף סנטר – הקניון הגדול בתל האביב ו- מרכז עזריאלי האייקוני – קניון מודרני נוצץ המלא במותגי מעצבים ובמתחם של מזון בינלאומי.

בקרו במלונות דן בתל אביב >> 

לאחרונה, פתיחת השוק המקורה והמסוגנן שבמרכז שרונה, מושכת אליה מספר גדול של מבקרים הלהוטים לשבת ולטעום ממגוון המאכלים האיכותיים מכל רחבי העולם.

food strip

האהבה הסינית למזון ידועה ומוכרת היטב והיא אף נכללת בברכת הבוקר – "早餐 吃 了 没有?" – ואותה אהבה טהורה למזון, במיוחד אוכל סיני, מתחלקת בין ישראלים ויהודים כאחד.
ניתן להדגישה בצורה טובה ביותר בבדיחה ישנה:

יהודי וסיני דברו ביניהם. היהודי אמר כמה חכמים הם הסינים.

"כן," השיב הסיני, "התרבות שלנו היא בת למעלה מ- 4,000 שנים. אך, גם היהודים הם עם חכם מאוד"

היהודי ענה: "כן, התרבות שלנו היא בת מעל ל- 5,000 שנים".

הסיני שאל: "זה בלתי אפשרי, השיב, אז איפה העם שלך אכל במשך אלף שנים?".

מלון דן כרמל משרת ומספק סעודה אותנטית מלאה למעל ל- 50 אורחים

מלון דן כרמל משרת ומספק סעודה אותנטית מלאה למעל ל- 50 אורחים

עבור מסעדות ובתי מלון בישראל, האתגר נותר בהתאמת התפריטים שלהם לטעמם של האורחים המיוחדים האלה וישנם סימנים גדולים של התקדמות בתחום זה.

בעוד שהקהילה הסינית נהנית משבועיים של חגיגות שנת התרנגול, מלון דן כרמל בחיפה הצטרף ב- 27 בינואר לחגיגות, תוך כדי שהוא משרת ומספק סעודה אותנטית מלאה למעל ל- 50 אורחים (בתמונה למעלה).
תוך שהוא מציע נוף פנורמי מרהיב של הים התיכון, מיקומו של המלון דן כרמל הנמצא בראש ההר, הינו גם קרוב לאחד מהגנים היפים ביותר בעולם הכולל את המקדש הבהאי ואת הכיפה המוזהבת.

מלונות נוספים בחיפה של מלונות דן >>

בין אם מבקרים מסין מגיעים כדי לקבל טעימה מאתר זה או מאחד האתרים האחרים הפזורים ברחבי ישראל, בין אם זה כדי לספק את הסקרנות או לגלות ולחקור במקום אחר, ידידות זו ממשיכה לפרוח, בעוד שנת 2017 נכנסת אלינו במלוא התנופה.

שנה טובה / 新春 快乐! 鸡 年 大吉!

נכתב על ידי  לי סונדרס

אולי תתעניינו בזה

לחץ כאן לשאר הפוסטים